UKS PCM - KPR Jelenia Góra: Kaszubki bliżej utrzymania

UKS PCM Kościerzyna awansował na jedenaste miejsce w tabeli PGNiG Superligi kobiet. Było to możliwe dzięki doskonałej grze na początku drugiej połowy, gdy zespół z Kaszub rzucił dziewięć bramek z rzędu KPR-owi Jelenia Góra.

Michał Gałęzewski

Sobotnie spotkanie było niezwykle ważne dla obu zespołów. UKS PCM Kościerzyna po ostatnim wielkim zwycięstwie z KPR-em Ruchem Chorzów mógł uwierzyć w siebie, choć od początku drużyna gości pokazała, że może być to złudne. Gdy w 7. minucie trafiła Małgorzata Mączka, na tablicy wyników widniał rezultat 1:3.

Podopieczne Dariusza Męczykowskiego wzięły się za odrabianie strat i gdy trafiła Patrycja Wójcik, doprowadziły do wyrównania. Mozolnie starały się doprowadzić do tego, by wyjść na prowadzenie i po tym jak dwa razy z rzędu skutecznie w ofensywie zagrała Martyna Żukowska, po raz pierwszy w meczu wyszły na prowadzenie 11:10.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do KPR-u Jelenia Góra. Drużyna prowadzona przez Mirosława Saneckiego tuż przed przerwą rzuciła dwie bramki i gdy trafiła Sabina Kobzar, pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 13:15. Dwubramkowe prowadzenie przyjezdnych utrzymywało się do 34. minuty.

Później jednak znakomicie zagrał UKS PCM Kościerzyna. Sygnały do ataków dała skuteczna w ostatnim czasie Martyna Borysławska, a swoje dołożyły Adrianna Górna i Dorota Jakubowska. Gdy trafiła Karolina Mokrzka, na 13 minut przed końcem było już 24:17. Takiej przewagi zespół z Kościerzyny nie dał już zniwelować.

W końcówce co prawda bardzo dobrze zagrała Joanna Załoga, ale wystarczyło to jedynie do zmniejszenia straty KPR-u do czterech bramek. Mecz zakończył się wynikiem 30:26. Dwa punkty zostały w Kościerzynie, który nie tylko zdystansował ostatni w tabeli KPR, ale i dał sygnał, że i Ruch Chorzów ma się czego obawiać.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 30:26 (13:15)

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Borysławska 8, Górna 6, Mokrzka 5, Jakubowska 3, Żukowska 3, Belter 2, Wójcik 2, Ziółkowska 1 oraz Białek, Sus, Bunikowska.