SMS ZPRP Gdańsk - Real Astromal: Licealiści lepsi mimo ubytków

SMS ZPRP Gdańsk pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu z Realem Astromal Leszno. Zawodnicy znad morza wygrali 32:30. Obie drużyny zagrały w mocno osłabionych składach.

SMS ZPRP Gdańsk zagrał bez kilku ważnych zawodników, jak choćby Arkadiusz Moryto, Paweł Salacz, czy Krzysztof Kozłowski. Real Astromal Leszno od dłuższego czasu gra w mocno osłabionym zestawieniu, co przekłada się na wyniki.   Od początku sobotniego meczu bardzo dobrze grali Maciej Marszałek i Piotr Jarosiewicz. Dzięki ich dobrej postawie, SMS ZPRP Gdańsk prowadził już 10:6. Później jednak do głosu doszli zawodnicy z Leszna. Bardzo dobrze spisywał się Dawid Wesołek, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:16.

W drugiej połowie SMS ZPRP Gdańsk zaczął odrabiać straty. Czynił to mozolnie, ale w końcu doprowadził do remisu. Po bramce Jakuba Orpika, w 43. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 21:21. W zespole z Gdańska bardzo dobrze grał Szymon Sićko, który rzucił jedenaście bramek.

{"id":"","title":""}

W końcówce gospodarze wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do samego końca. - Prowadziliśmy różnicą 1-2 bramek. Szkoda, że nie rzuciliśmy bramki w sytuacji sam na sam w samej końcówce. Doprowadziliśmy do nerwówki, ale wygraliśmy 32:30. Ostatnią bramkę rzucił Mauer - powiedział Jan Prześlakiewicz.

SMS ZPRP Gdańsk - Real Astromal Leszno 32:30 (12:16)

SMS ZPRP: Wenta, Bartosik - Sićko 11, Mauer 8, Marszałek 5, Jarosiewicz 4, Orpik 3, Skuciński 1, Gądek, Ziółkowski, Pedryc. Karne: 6/7. Kary: 4 min.

Real Astromal: Kruk, Musiał - Przekwas 7, Wesołek 7, Łuczak 5, Szkudelski 5, Wierucki 4, Nowak 2, Krystkowiak, Frieske, Maleszka. Karne: 6/6. Kary: 8 min. (Nowak 2 min. - cz.k., Przekwas 2 min., Wesołek 2 min., Łuczak 2 min.).

Kary: SMS ZPRP - 4 min. (Gądek 2 min., Orpik 2 min.), Real Astromal - 8 min. (Nowak 2 min. - cz.k., Przekwas 2 min., Wesołek 2 min., Łuczak 2 min.). Sędziowie: Dobosz, Piernicki.