PGE Stal - Gwardia: Opolanie pewni utrzymania w PGNiG Superlidze

Dzięki sobotniej wygranej w Mielcu szczypiorniści Gwardii Opole zapewnili sobie utrzymanie w rozgrywkach PGNiG Superligi Mężczyzn. Zespół trenera Rafała Kuptela wygrał na Podkarpaciu z PGE Stalą 23:19 (14:10).

Redakcja
Redakcja

Sytuacja opolskiej drużyny w tabeli uległa delikatnej komplikacji po zeszłotygodniowej porażce w Szczecinie. Gwardziści nadal byli w uprzywilejowanej pozycji, ale by utrzymać się w lidze, w dwóch kończących rozgrywki meczach wywalczyć musieli co najmniej dwa punkty. Te udało im się zdobyć już w sobotę w Mielcu.

Drużyna Rafała Kuptela zwyciężyła na parkiecie PGE Stali zasłużenie. Opolanie ambitnie rozpoczęli pojedynek, szybko wychodząc na prowadzenie 2:0. Szczególną uwagę zespół poświęcił na grę w defensywie i to przyniosło dobre efekty - w premierowym kwadransie rywale rzucili bowiem zaledwie trzy bramki.

Gwardia prowadziła wówczas 7:3 i tak naprawdę do końca meczu kontrolowała wynik. Stal tylko na chwilę zdołała zbliżyć się do przeciwników na dystans dwóch goli (7:9 w 24. minucie), ale jeszcze przed przerwą przyjezdni ponownie rozbudowali przewagę do czterech trafień (14:10).

W drugiej połowie goście spokojnie dyktowali warunki gry. Dobre zawody w barwach opolskiego zespołu rozgrywali Kamil Mokrzki i Adam Malcher. Pierwszy zakończył spotkanie z siedmioma bramkami, drugi natomiast popisał się kilkoma wysokiej klasy interwencjami. Dzięki temu Gwardia zwyciężyła ostatecznie 23:19.

Dla obu ekip przyszłotygodniowa seria spotkań nie będzie miała już żadnego wpływu na pozycję w tabeli - Gwardia zagra u siebie ze zdegradowanym Śląskiem Wrocław, a Stal czeka wyjazd do Szczecina na mecz z Pogonią.

PGE Stal Mielec - Gwardia Opole 19:23 (10:14)

PGE Stal: Lipka, Nikolić - Wilk 3, Krępa 3, Janyst 1, Wypych 2, Kłoda, Kirilenko 3, Dementiew, Kawka 4, Krygowski 1, Krzysztofik, Davidović 1, Kostrzewa 1.