Liga Mistrzów: Bez niespodzianki w Paryżu, PSG świętuje awans

Nie udało się RK PPD Zagrzeb odrobić strat z pierwszego meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Mistrzowie Chorwacji zremisowali w niedzielę w Paryżu z Paris Saint-Germain HB 32:32 i odpadli z rozgrywek. Dla PSG to pierwszy w historii awans do Final Four.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Nikola Karabatić WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Nikola Karabatić

Paryżanie po trzech latach starań dopięli swego i w końcu zagrają w Lanxess Arenie w Kolonii. W minionych dwóch edycjach rozgrywek na drodze ekipy ze stolicy Francji dwukrotnie stanęło MVM Veszprém, w obu przypadkach eliminując PSG w ćwierćfinale. Tym razem na Nikolę KarabaticiaMikkela Hansena i spółkę nie było mocnych.

PSG awans do Final Four zapewniło sobie na dobrą sprawę już przed tygodniem, po tym jak w Zagrzebiu zwyciężyło 28:20. Patrząc na składy obu ekip oraz dodając do tego fakt, że w fazie grupowej RK Prvo plinarsko društvo poległo w Paryżu aż 23:34, rewanż był wyłącznie formalnością.

Potwierdziła to pierwsza połowa, po której gospodarze wygrywali 16:13, powiększając tym samym swą przewagę w dwumeczu do 11 goli. PSG kontrolowało wydarzenia na parkiecie, ale mimo tego grało falami. Podopieczni Zvonimira Serdarusicia już w 9. minucie objęli prowadzenie 6:3, by zaledwie osiem minut później remisować 8:8. Przed końcem pierwszej połowy francuski zespół ponownie odskoczył rywalom na dystans kilku goli (15:11), lecz w 39. minucie goście doprowadzili do remisu 19:19.

Role zamieniły się dopiero w ostatnim kwadransie, kiedy to chorwackiej ekipie udało się zbudować nieznaczną przewagę. W 49. minucie bramki Zlatko Horvata i Stipe Mandalinicia dały PPD prowadzenie 27:25, które w 58. minucie po trafieniu Luki Sebeticia wzrosło do stanu 32:29.

Zespół Veselina Vujovicia był bliski odniesienia honorowego zwycięstwa, lecz gospodarze nie pozwolili mu na to. W końcowych 120 sekundach do bramki drużyny z Zagrzebia trafili Mikkel Hansen (dwukrotnie) i Luc Abalo, pieczętując tym samym awans PSG do Final Four.

Paryżanie swojego rywala w półfinale rozgrywek poznają we wtorek, 3 maja. Tego dnia o godz. 12:00 rozpocznie się w Kolonii ceremonia losowania par turnieju Final Four.