Liga Mistrzyń: Finał nie dla ekipy Kingi Achruk, Györi Audi ETO KC zagra o złoty medal

W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzyń 2015/2016, broniący tytułu Buducnost Podgorica z Kingą Achruk w składzie musiał uznać wyższość Györi Audi ETO KC.

Tomasz Rosiński
Przed starciem Buducnostu z Györi (triumfator LM w 2013 i 2014 roku) trudno było wskazać jednoznacznego faworyta, a w tym roku w bezpośrednich pojedynkach raz zwyciężył zespół z Czarnogóry, a raz ekipa z Węgier.

Początek rywalizacji był dość wyrównany, a zawodniczki spod szyldu Audi ETO KC w 10. minucie prowadziły tylko jedną bramką (6:5). Obydwie drużyny skupiały się w główniej mierze na defensywie i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi.

Szczypiornistki z Gyoru zaczęły przyspieszać dopiero w końcówce pierwszej połowy i w 25. minucie odskoczyły rywalkom na dwa trafienia po bramce Anity Görbicz (9:7). Ostatecznie mistrzynie Węgier triumfowały w inauguracyjnej odsłonie 11:8.

Po zmianie stron sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć znakomita rozgrywająca Cristina Neagu, dzięki której szczypiornistki z Podgoricy w 34. minucie doprowadziły do remisu 12:12.

Od tego momentu trwała wymiana ciosów, zaś wszystko miało się rozstrzygnąć na samym finiszu. W końcowym rozrachunku więcej zimnej krwi zachowało Györi Audi ETO KC, wygrywając 21:20.