KPR RC - Górnik: Dwa oblicza legionowian, zabrzanie wywalczyli 5. miejsce w Superlidze

W drugim pojedynku o 5. miejsce w PGNiG Superlidze Mężczyzn, KPR RC Legionowo musiał uznać wyższość Górnika Zabrze, chociaż do przerwy prowadził 16:10.

Tomasz Rosiński

W pierwszym starciu obydwu drużyn zabrzanie wypracowali sobie dziesięciobramkową zaliczkę (37:27) i byli w komfortowej sytuacji przed rewanżem. Co prawda w sobotę KPR postraszył swoich rywali w inauguracyjnej odsłonie, ale po zmianie stron Mariusz Jurasik oraz spółka okazali się zdecydowanie lepsi i przypieczętowali wygraną w dwumeczu.

Legionowianie z wysokiego "c" rozpoczęli konfrontację i w 10. minucie objęli prowadzenie 6:2. Zabrzanie grali zbyt nonszalancko, zaś gospodarze spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia (11:7 w 20. minucie).

Ciężar gry w miejscowej ekipie na swoje barki brał Witalij Titow, którego wspomagał w bramce Tomislav Stojković. Ostatecznie KPR Legionowo zwyciężył w I połowie 16:10 i miał nadzieję na odrobienie strat w drugiej części potyczki.

Jednak po zmianie stron obraz gry diametralnie uległ zmianie, w głównej mierze za sprawą dobrej postawy Jurasika. Udanie prezentowali się również Aleksander Buszkow, Marek Daćko i Bartłomiej Tomczak, którzy doprowadzili do tego, że na tablicy świetlnej w 45. minucie pojawił się remis 20:20.

Będący na fali zawodnicy Górnika Zabrze dzielili i rządzili na placu gry w ostatnim kwadransie, w końcowym rozrachunku triumfując 31:28.

KPR RC Legionowo - Górnik Zabrze 28:31 (16:10)

KPR RC Legionowo: Krekora, Malanowski, Stojković - Ignasiak, Bożek 2, Prątnicki 1, Mochocki 8, Suliński, Kowalik, Titow 11, Brinovec 2, Twardo 1, Ciok 3.