MTS Żory - AZS AWF Warszawa: Zespół ze stolicy przegrał wygrany mecz

Ogromnych emocji dostarczył ostatni mecz dwóch drużyn zamykających tabelę I ligi kobiet. MTS Żory po dramatycznej końcówce wygrał z AZS-em AWF Warszawa 30:29.

Michał Gałęzewski

Drużyny z Żor i z Warszawy zamykają ligowa tabelę. Jeśli nie dojdzie do zmian w regulaminie, obie drużyny na pewno będą w przyszłym sezonie grały w II lidze. W sobotę od początku bardzo dobrze grały przyjezdne. Podopieczne Daniela Lewandowskiego i Pawła Kapuścińskiego po bramce Julii Gutowskiej prowadziły 6:3.

Później warszawianki, które przyjechały na Górny Śląsk w zaledwie dziesięcioosobowym składzie pokazały jeszcze wyższą formę. Gdy trafiła Katarzyna Pożoga, prowadziły już 11:6. Wydawało się, że kontrolują wynik spotkania. Nic bardziej mylnego.

Końcówka pierwszej połowy należała do zespołu prowadzonego przez Bartłomieja Dudę. Sygnał do ataków dała Bożena Pietrzak, a gdy tuż przed przerwą trafiła Sandra Matusik, pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 13:14 i wynik był sprawą otwartą.

Akademiczki z Warszawy od początku drugiej połowy grały jednak znakomicie w ataku i w obronie. W ciągu 13 minut straciły pięć bramek, rzucając w tym czasie dziesięć. Jeszcze w 48. minucie po rzucie Pauliny Pawłowskiej prowadziły 26:21.

W tym momencie nastąpiła jednak powtórka z rozrywki. AZS AWF w ciągu ostatniego kwadransa gry miał sześć minut kar, co spotkało się ze sporą dezaprobatą drużyny ze stolicy, która była zaskoczona takim obrotem spraw. Z tego skorzystały gospodynie. Sama końcówka dostarczyła ogromnych emocji. MTS wygrał ją 7:1 i AZS AWF przegrał wygrane spotkanie. 9. miejsce należy do ekipy z Żor.

MTS Żory - AZS AWF Warszawa 30:29 (13:14)

MTS: Szpryngier, Kolasińska - Postupalska 6, Weselak 6, Reichel 4, Pietrzak 4, Romanowska 4, Matusik 3, Olfans 1, Moskal 1, Grudka 1 oraz Staszkiewicz.