Warmia Traveland - Polski Cukier Pomezania: Sensacja w Olsztynie, lider zdetronizowany

Do sensacji doszło w przedostatniej kolejce grupy A I ligi mężczyzn. Warmia Traveland Olsztyn przegrała we własnej hali z Polskim Cukrem Pomezanią 29:30 i straciła pozycję lidera.

Warmia Traveland Olsztyn przez większość sezonu prowadziła w lidze z dużą przewagą. Po ostatnich wynikach na pierwsze miejsce awansowały Meble Wójcik Elbląg, którym do wygrania ligi wystarczy wygrana w ostatniej kolejce w Grudziądzu. Olsztynianie nie są już nawet pewni miejsca barażowego.

Pierwsze minuty spotkania nie zwiastowały sensacji. Od początku zespół z Olsztyna wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, a bardzo dobrze w ataku spisywał się Karol Królik. Później jednak do głosu zaczął dochodzić zespół z Malborka, który w ważnym momencie rzucił cztery bramki z rzędu. Gdy trafił były zawodnik Warmii - Marek Boneczko, w 19. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 6:9.

Później niespodziewanie goście jeszcze bardziej powiększyli przewagę i gdy trafił Leszek Michałów, na tablicy wyników widniał rezultat 8:12. W końcówce pierwszej połowy olsztynianie zdołali doprowadzić do remisu i na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 13:14.

Na początku drugiej połowy spotkania obie drużyny wymieniały się ciosami, aż w końcu zaczęła dominować Warmia Traveland. Faworyci, gdy trafił Sebastian Koledziński prowadzili już 21:18. Jeśli kibice z Olsztyna liczyli na to, że w końcu ich zawodnicy będą dominowali, srogo się zawiedli.

Polski Cukier Pomezania Malbork bardzo szybko doprowadziła do remisu. O zwycięstwie gości z Pomorza zadecydowały ostatnie akcje. W 60. minucie po bramce Dominika Droździka był remis 29:29. W ostatnich sekundach bramkę na wagę dwóch punktów rzucił Mateusz Wiak.

Warmia Traveland Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 29:30 (13:14)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Kopyciński 5, Koledziński 5, Sikorski 4, Królik 4, Malewski 3, Dzieniszewski 3, Droździk 2, Krawczyk 2, Deptuła Paweł 1 oraz Żółtak. Karne: 2/3. Kary: 10 min.

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, Kochański - Nawrocki 7, Gryz 5, Dawidowski 5, Cielątkowski 4, Maluchnik 3, Wiak 3, Boneczko 2, Michałów 1. Karne: 5/5. Kary: 10 mi.

Kary: Warmia Traveland - 10 min. (Żółtak 4 min., Krawczyk 2 min., Hegier 2 min., Królik 2 min.), Polski Cukier Pomezania - 10 min. (Michałów 4 min., Wiak 2 min., Dawidowski 2 min., Gryz 2 min.). Sędziowie: Puszkarski, Młyński.

{"id":"","title":""}