Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock: Mistrzowie Polski liczą na drugie zwycięstwo, Nafciarze na rewanż

Pierwszy pojedynek finałowy play-off zakończył się pewnym zwycięstwem mistrzów Polski. W niedzielę Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock zmierzą się po raz drugi. Kto tym razem będzie górą?

Łukasz Wojtczak
Michał Jurecki WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Michał Jurecki

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wyjątkowo łatwo pokonali Nafciarzy w sobotnim spotkaniu. Świetna postawa w defensywie i skuteczność w ataku, spowodowały, że mecz był w zasadzie rozstrzygnięty po pierwszej połowie (23:14). - To dla nas bardzo dobry wynik. Jesteśmy zadowoleni z naszej postawy - mówił trener kielczan, który po zmianie stron miał okazję, aby nieco poeksperymentować ustawieniem drużyny. Przez pełne 30 minut na środku rozegrania mógł na przykład zaprezentować się Ivan Cupić.

Płocczanie po zmianie stron odrobili część strat, ale o odwróceniu losów rywalizacji mowy być już nie mogło. Rozpędzony Michał Jurecki i spółka dowieźli wygraną do końca. Nawet siedem goli Tiago Rochy nie miało znaczenia. Pewny triumf stawia mistrzów Polski w bardzo dobrej sytuacji. Uskrzydleni gospodarze w niedzielę będą chcieli po raz drugi pogrążyć rywali i mocno zbliżyć się do złota. - W niedzielę musimy wyjść ponownie maksymalnie zmotywowani - podkreśla Sławomir Szmal.

Zespół Manolo Cadenasa ma inne plany. Będzie musiał jednak szybko wyciągnąć wnioski i poprawić wiele elementów w swojej grze. Największym wyzwaniem - jak się wydaje - jest nastawienie mentalne. Sprawy nie ułatwiają też liczne braki kadrowe. Nieobecność Adama Wiśniewskiego i Dana-Emila Racotei była nadto widoczna. Gospodarze również mają pod tym względem swoje problemy, choć nie były one aż tak odczuwalne. - Patrząc tylko na drugą połowę, możemy być bardziej optymistycznie nastawieni na drugi mecz. Spotkały się dwie najlepsze drużyny w Polsce i trzeba pokazać na boisku, że ten finał jest godny finału - mówi Zbigniew Kwiatkowski.

Niedziele zawody rozpoczną się o godzinie 16.40. Poprowadzą je sędziowie Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski z Zielonej Góry. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Zapraszamy również do śledzenia relacji LIVE na łamach naszego portalu!