MKS Piotrcovia - Metraco Zagłębie Lubin: Przyjezdne w totalnej rozsypce

Takiego wyniku nikt chyba się nie spodziewał. W pierwszym spotkaniu o 7. miejsce w żeńskiej Superlidze Piotrcovia zdemolowała wręcz Metraco Zagłębie Lubin 28:16 (11:10). Przyjezdne momentami były bezradne wobec dobrej gry piotrkowianek.

Michał Ostafijczuk
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Faworytkami dwumeczu Piotrcovia - Metraco Zagłębie Lubin wydawały być się podopieczne Bożena Karkut. Lubinianki miały w tym sezonie walczyć o medale, a z Piotrcovią z reguły w ostatnich latach wysoko wygrywały. Statystyki wzięły jednak w łeb. Metraco Zagłębie od kilku tygodni znajduje się w głębokim dołku, a w Piotrkowie Miedziowe zagrały kompromitująco słabo.

Tylko w pierwszej połowie lubinianki były w stanie nawiązać walkę z Piotrcovią. Po 30 minutach gospodynie prowadziły jednym trafieniem - 11:10 i zwiastowało to spore emocje w drugiej części gry. Tak się jednak nie stało. Po zmianie stron na placu gry był właściwie tylko jeden zespół. Piotrkowianki z minuty na minuty powiększały swoją przewagę, a Metraco Zagłębie raziło niedokładnością i całą masą prostych błędów. Znakomicie w piotrkowskiej bramce broniła Daria Opelt. Młoda bramkarka swoimi interwencjami odbierała lubiniankom chęć gry. Metraco Zagłębie rzuciło w tej części gry tylko sześć bramek (w tym trzy z karnych po rzutach Agnieszki Jochymek). Piotrcovia grała zaś skutecznie w ataku i wygrała różnicą aż dwunastu trafień - 28:16.

- Dziewczyny wreszcie zagrały to co powinny. Tak grający mój zespół jest w stanie wygrać z każdym. Znakomity mecz zaliczyła Daria Opelt w bramce. Broniła na jakimś niewiarygodnym procencie. W piątkowym rewanżu zagramy tak jakby w dwumeczu było 0:0. Nie możemy myśleć o zaliczce z pierwszego spotkania - powiedział po spotkaniu Michał Pastuszko, szkoleniowiec Piotrcovii.

- Jesteśmy w głębokim dołku. W drugiej połowie miałyśmy problemy z trafieniem w bramkę - przyznała po spotkaniu jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek Metraco Zagłębia Joanna Obrusiewicz, która nosi się z zamiarem zakończenia wspaniałej, długoletniej kariery sportowej.

MKS Piotrcovia - Metraco Zagłębie Lubin 28:16 (11:10)

MKS Piotrcovia: Opelt, Jurkowska, Sarnecka - Sobińska 3, Kucharska 7, Szymańska 4, Kopertowska 3, Wypych 3, Szafnicka 6/6, Olek, Piecaba 1, Ivanović, Jałoszewska, Vladislava Belmas 1.