AZS Łączpol AWFiS - Energa AZS: Pewna wygrana koszalinianek

AZS Łączpol AWFiS po wyeliminowaniu Metraco Zagłębia nie poszedł za ciosem. W sobotę gdańszczanki w meczu o 5. miejsce w PGNiG Superlidze kobiet przegrały z Energą AZS-em Koszalin 26:33.

Michał Gałęzewski

Faworytkami niedzielnego meczu były zawodniczki z Koszalina, które bardzo szybko potwierdziły, że w końcówce sezonu prezentują wysoką formę. Zamurowały swoją bramkę, świetnie grały w obronie, a gdy w 9. minucie trafiła Hanna Sądej, było już 1:7.

Chwilę później zawodniczki z Gdańska zaczęły w końcu trafiać do bramki, ale to było wciąż za mało. Kiedy Katarzyna Stasiak trafiła dwa razy z rzędu, w 21. minucie było już 4:14. Nakręcone koszalinianki wyglądały na boisku tak, że ich przewaga nikogo nie mogła dziwić.

W tym momencie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk zdobył trzy bramki z rzędu. Tuż przed przerwą ponownie zaatakowała Energa AZS. Wynik pierwszej połowy - 9:19 ustaliła rzutem w 29. minucie Katarzyna Kołodziejska. Gdańszczanki nie wykorzystały jeszcze karnego w samej końcówce tej części spotkania.

W drugiej połowie koszalinianki utrzymywały pewne prowadzenie, które wzrosło do jedenastu bramek różnicy. Od stanu 14:25 do głosu coraz mocniej zaczęły dochodzić szczypiornistki z Gdańska. Skutecznie karne wykonywała Marta Dąbrowska i w 51. minucie było już 21:27. Do końca Energa AZS nie dała się jednak zbliżyć gospodyniom i wygrała ostatecznie 33:26. Rewanż, który odbędzie się w Koszalinie wydaje się być już tylko formalnością.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Energa AZS Koszalin 26:33 (9:19)

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa, Dobrowolska - Dąbrowska 8, Jurczyk 3, Lipska 3, Skonieczna 3, Pasternak 2, Siódmiak 2, Klonowska 2, Neitsch 1, Tomczyk 1, Ciura 1 oraz Karwecka, Kalska, Stachowska, Mazurek.