Vistal po kapitalnej walce pokonał Start i wyrównał stan rywalizacji

Vistal Gdynia pokonał Start Elbląg 29:26 w drugim meczu o 3. miejsce PGNiG Superligi piłkarek ręcznych i wyrównał stan rywalizacji. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Anna Dembińska
PAP / Tomasz Waszczuk

Po pierwszym pojedynku w Elblągu bliżej brązowego medalu były zawodniczki Startu. Kolejne spotkanie znów nie przyniosło rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry. W dogrywce lepsze okazały się gdynianki, dzięki czemu wyrównały stan rywalizacji.

Mecz od początku był bardzo wyrównany, tablica wyników kilkukrotnie wskazywała remis. Dopiero w 19. minucie spotkania przyjezdne doskoczyły na dwie bramki (9:7) i natychmiast o czas poprosił trener Andrzej Niewrzawa. Po przerwie gra znów była wyrównana, jednak to Vistal nadal prowadził dwoma-trzema bramkami. Sporo krwi napsuła elblążankom Katarzyna Janiszewska, która beż żadnych oporów ogrywała rywalki. Elblążanki z kolei miały problemy z pokonaniem defensywy rywalek, nawet podczas gry w podwójnej przewadze. Po 30 minutach meczu Vistal prowadził 16:12. Po zmianie stron bramki padały naprzemiennie. Przyjezdne miały kilka okazji by podwyższyć prowadzenie, jednak rewelacyjnie między słupkami spisywała się Sołomija Sziwierska. Gdy dwie bramki z rzędu rzuciła Aleksandra Jędrzejczyk, Elbląg miał już tylko jedno trafienie mniej (21:22). Przez kolejne sześć minut spotkania drużyna Pawła Tetelewskiego nie była w stanie pokonać Solomiji Sziwierkiej. W międzyczasie do remisu doprowadziła Aleksandra Dankowska. Do końca regulaminowego czasu gry gole padały naprzemiennie i po 60 minutach było 24:24. Pierwsza bramka w dogrywce padła dopiero w 3 minucie, a jej autorką była Sylwia Lisewska.Jak się później okazało elblążanki zdołały jeszcze tylko raz pokonać Małgorzatę Gapską, za to do zwycięstwa swoją drużynę poprowadziła Emilia Galińska. Ostatecznie Vistal wygrał 29:26 i tym samy wyrównał stan rywalizacji na 1:1.

Start Elbląg - Vistal Gdynia 26:29 (12:16; 24:24)

Start: Szywerska, Warywoda - Lisewska 6, Dankowska 4, Waga 4, Jędrzejczyk 4, Matuszczyk 3, Balsam 2, Muchocka 2, Andrzejewska 1, Kwiecińska, Szopińska, Pinda, Hawryszko, Gerej, Świerżewska.

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 7, Galińska 6, Zych 5, Dorsz 3, Matieli 3, Kobylińska 2, Stanulewicz 2, Kozłowska 1, Urbaniak, Olszowa, Gutkowska, Radzikowska, Tasic.

Stan rywalizacji o brązowy medal: Start - Vistal 1:1

Która z drużyn ma większe szanse na wywalczenie brązowego medalu?