Spójnia - Real Astromal: Niespodziewane zwycięstwo leszczynian

Spójnia Gdynia w meczu ostatniej kolejki grupy A I ligi mężczyzn niespodziewanie przegrała na własnym parkiecie z Realem Astromal Leszno. Goście grali bardzo dobrze w defensywie i zwyciężyli 22:19.

Michał Gałęzewski

Przed spotkaniem drużyny z Gdyni i z Leszna graniczyły ze sobą w tabeli. Biorąc pod uwagę fakt, iż mecz odbywał się w Gdyni, a leszczynianie zagrali w zaledwie ośmioosobowym składzie. Od początku mecz był wyrównany. W końcu gdynianie rzucili trzy bramki z rzędu i po trafieniu Mateusza Wróbla wyszli w 13. minucie na prowadzenie 6:4.

Od tego czasu gospodarze się jednak zacięli, szczególnie w ofensywie. Do końca pierwszej połowy rzucili zaledwie trzy bramki. W tym czasie w drużynie z Leszna skuteczny był Jakub Wierucki. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się rezultatem 9:9.

Po zmianie stron jeszcze bardziej pogłębił się ofensywny impas zespołu prowadzonego przez Marcina Markuszewskiego. Przez kolejne 13 minut Spójnia rzuciła tylko jedną bramkę. W tym czasie zespół Ryszarda Kmiecika zbudował przewagę i gdy trafił Hubert Szkudelski, na tablicy wyników było 10:14.

Chwilę później Real Astromal powiększył swoją przewagę do pięciu bramek. Utrzymywała się ona do 57. minuty. W końcówce gospodarze podgonili i na minut przed końcem, gdy trafił Wojciech Matuszak przegrywali już 19:22. Do końca nie potrafili jednak rzucić bramki i dwa punkty pojechały do Leszna.

Spójnia Gdynia - Real Astromal Leszno 19:22 (9:9)

Spójnia: Zimakowski, Skowron - Wróbel 4, Kowalski 3, Chyła 3, Matuszak 3, Derdzikowski 1, Rakowski 1, Pedryc 1, Rychlewski 1, Brukwicki 1, Ringwelski 1 oraz Nazimek, Bielec.