MKS Selgros - Pogoń Baltica: lublinianki wróciły z zaświatów i zdobyły mistrzostwo Polski!

W czwartym meczu finałowym PGNiG Superligi Kobiet, MKS Selgros Lublin po emocjonującym pojedynku pokonał Pogoń Balticę Szczecin i został mistrzem Polski 2015/2016!

Tomasz Rosiński
Lublinianki, po sobotniej pewnej wygranej 30:23, były już blisko złotego medalu, ale w niedzielę musiały po raz trzeci uporać się ze szczeciniankami. - Pozostał tak na prawdę jeszcze jeden krok i postaramy się wykonać ten krok, tak żeby uniknąć kolejnego spotkania i grania na terenie rywala - mówiła opiekunka MKS-u, Sabina Włodek.

Sam początek potyczki był wyrównany i nikomu nie udawało się odskoczyć na bezpieczny dystans (4:4 w 8. minucie). Dopiero z czasem zaczęła przyspieszać Pogoń, a praktycznie nie do zatrzymania była Moniky Karla Novais Bancilon, dzięki której przyjezdne objęły prowadzenie 7:4 w 10. minucie konfrontacji.

Taki obrót spraw nie podłamał lubelskiego zespołu, który zerwał się do walki i po trafieniu Małgorzaty Roli w 16. minucie doprowadził do wyrównania (8:8). Jednak to było za mało na dobrze dysponowane szczypiornistki ze Szczecina, które dziesięć minut później ponownie potrafiły wypracować sobie trzy gole przewagi (11:14), a ostatecznie triumfowały w pierwszej połowie 15:12.

Wydawało się, że po zmianie stron podopieczne Adriana Struzika kontrolują boiskowe wydarzenia, tym bardziej, że na kwadrans przed zakończeniem starcia wygrywały 21:16.

Mimo niekorzystnego rezultatu, Alesia Migdaliowa i jej klubowe koleżanki nie zwiesiły głów i wzięły się mocno do pracy, szczególnie poprawiając się w obronie. Swoją rozgrywającą wspomogła skrzydłowa Karolina Bijan, a zawodniczki z Lubelszczyzny były w stanie odrobić straty z nawiązką (25:24 w 57. minucie)!

W końcowym rozrachunku MKS Selgros Lublin ograł Pogoń Balticę Szczecin 27:25 i po raz 19. w historii został mistrzem kraju!

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 27:25 (12:15)

MKS Selgros Lublin: Dżukiewa, Gawlik - Bijan 2, Quintino 2, Kocela, Rola 3, Gęga 3, Repelewska 4, Drabik 3, Migdaliowa 8, Skrzyniarz 2, Charzyńska, Szarawaga, Syncerz.
Kary: 12 min.
Karne: 2/4.

Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 11, Sabała 2, Noga 1, Szczecina 1, Cebula, Głowińska 2, Costa, Królikowska 2, Masna, Zimny 1, Koprowska 2, Zawistowska 1, Kochaniak, Jaszczuk 2.
Karne: 3/5.

Kary: MKS Selgros Lublin - 12 min. (Charzyńska - 6 min., Quintino - 2 min., Drabik - 2 min., Gęga - 2 min.); Pogoń Baltica Szczecin - 12 min. (Bancilon - 6 min., Noga - 2 min., Szczecina - 2 min., Głowińska - 2 min.).

Czerwone kartki: MKS Selgros Lublin - Edyta Charzyńska w 37. minucie (gradacja kar); Pogoń Baltica Szczecin - Moniky Karla Novais Bancilon w 57. minucie (gradacja kar).

Stan finałowej rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3-1 dla MKS-u Selgrosu Lublin.