Mueller MKS - Meble Wójcik: Elblążanie nie zaprzepaścili szansy

W ostatnim meczu grupy A I ligi mężczyzn Meble Wójcik Elbląg pokonały w Grudziądzu Mueller MKS 29:23. Oznacza to, że drużyna prowadzona przez Dariusza Molskiego wygrała rozgrywki i awansowała do PGNiG Superligi.

Michał Gałęzewski

Ze względu na wcześniejsze wyniki ostatniej kolejki, zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg nie musieli już kalkulować - wiedzieli, że po prostu muszą wygrać w Grudziądzu z Mueller MKS-em. Zespół gospodarzy już spadł z ligi i zadanie to nie wydawało się być szczególnie trudnym wyzwaniem.

Wygrana nie przyszła jednak gospodarzom łatwo. Od początku Mueller MKS spisywał się bardzo dobrze, szczególnie w ataku. Po bramce Pawła Kruszewskiego w 8. minucie gospodarze prowadzili 6:5. Później co prawda Meble Wójcik po rzucie Marcina Szopy wyszły na 10:8, ale ponownie zaatakowali grudziądzanie.

W ciągu pięciu minut mieli serię czterech udanych rzutów i gdy trafił Kelian Janikowski, w 23. minucie było 12:10! Pod koniec pierwszej połowy faworyci odzyskali rytm gry. Zdobyli pięć bramek z rzędu i wygrali tę część spotkania 15:13.

Po zmianie stron wydawało się, że liderzy tabeli zaczęli kontrolować sytuację na boisku. Wyszli na czterobramkowe prowadzenie, jednak znów się zacięli i Mueller MKS doszedł ich na 18:19, mając przed sobą jeszcze kwadrans na odrobienie tej minimalne jstraty.

To się jednak nie zdarzyło. Drużyna z Elbląga postawiła kropkę nad, pokonując bramkarzy gospodarzy sześć razy w ciągu sześciu minut. Do końca goście kontrolowali już sytuację i wygrali 29:23. Meble Wójcik wygrały całe rozgrywki i awansowały do PGNiG Superligi. Mueller MKS po rocznej przygodzie w I lidze spadł ponownie do trzeciej klasy rozgrywkowej.

Mueller MKS Grudziądz - Meble Wójcik Elbląg 23:29 (13:15)

Mueller MKS: Prietz, Goszczycki, Gryszan - Suwisz 7, Janikowski 5, Ossowski 4, Kostrzewa 2, Mrozowicz 2, Kruszewski 2, Knopik 1 oraz Nalaskowski, Bartecki.