Vive Tauron II Kielce bliżej I ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Zespół Vive Tauronu II Kielce w drugim barażu I stopnia o awans do I ligi mężczyzn pokonał Żagiew Dzierżoniów 27:18. Oznacza to, że podopieczni Rafała Bernackiego są o krok od awansu do I ligi.

Kielczanie pozazdrościli płocczanom gry rezerw w I lidze. Szczypiorniści Vive Tauronu II zajęli drugie miejsce w swojej grupie II ligi i dzięki temu stanęli przed szansą gry w barażach. Przeciwnik, Żagiew Dzierżoniów nie chciał jednak oddać zwycięstwa bez walki.

Pierwsze spotkanie, które rozegrane zostało w Dzierżoniowie zakończyło się zwycięstwem Vive Tauronu 25:22. W rewanżu goście prowadzili już różnicą dwóch bramek. Pod koniec pierwszej połowy kielczanie wyszli na prowadzenie i wygrali tę część spotkania 14:13.

Po zmianie stron drużyna Rafała Bernackiego już dominowała. Kielczanie wygrali drugą połowę aż 13:5 i w całym dwumeczu pokonali Żagiew 52:40. Dzięki temu zespół z województwa świętokrzyskiego zagra o awans do I ligi z Olimpem Grodków. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 22 maja w Kielcach. Rewanż odbędzie się w środę, 25 maja w Grodkowie.

Vive Tauron II Kielce - MKS Żagiew Dzierżoniów 27:18 (14:13)

W dwumeczu: 52:40 dla Vive Tauronu II.

{"id":"","title":""}