Warmia Traveland - Pogoń: Olsztynianie wciąż w grze

Warmia Traveland Olsztyn pokonała w dramatycznych okolicznościach Pogoń Szczecin w pierwszym barażu o PGNiG Superligę. Zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego są więc w grze o awans.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Dorota Kowalska

Warmia Traveland przez większość czasu była liderem grupy A I ligi. W końcówce podopieczni Giennadija Kamielina przegrali jednak kilka spotkań i musieli uznać wyższość Mebli Wójcik Elbląg. Pogoń Szczecin trafiła natomiast do barażu, zajmując dziesiąte miejsce w PGNiG Superlidze.

Od początku bardzo dobrze grali gospodarze. Gdy w 12. minucie do bramki szczecinian trafił Karol Królik, Warmia Traveland prowadziła już 7:3! Od tego czasu olsztynianie zanotowali jednak niezwykle bolesny przestój. Pogoń rzuciła sześć bramek z rzędu i gdy dwa celne rzuty z rzędu oddał Mateusz Zaremba, było już 7:9.

Pierwszoligowcy się nie poddawali i bardzo szybko Marcin Malewski doprowadził do remisu. Pod koniec pierwszej połowy Pogoń, która w ostatnich latach rywalizowała w PGNiG Superlidze ponownie wyszła na prowadzenie i ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 14:17.

Po zmianie stron znakomicie spisywał się Mateusz Kopyciński. Gdy rzucił trzy bramki z rzędu, na tablicy wyników w Hali Urania ponownie był remis - 18:18. Mecz zaczął się od nowa i mimo, że Pogoń nie dała wyjść gospodarzom na prowadzenie, ci ambitnie się bronili, nie dając superligowcowi odjechać.

W końcu jednak zaczęło się wydawać, że szczecinianie wywiozą z Olsztyna niezwykle korzystny wynik. Po rzucie Łukasza Gieraka, na sześć minut przed końcowym gwizdkiem było już 25:28. W samej końcówce jednak Warmia Traveland pokazała charakter. Do ostatniego gwizdka Pogoń trafiła tylko raz, a gospodarze aż pięciokrotnie. Po dwóch rzutach Marcina Malewskiego, Warmia Traveland wygrała 30:29. Rewanż odbędzie się 1 czerwca w Szczecinie. Warmia Traveland Olsztyn - Pogoń Szczecin 30:29 (14:17)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Malewski 8, Kopyciński 6, Królik 6, Deptuła Paweł 5, Dzieniszewski 3, Krawczyk 1, Żółtak 1 oraz Droździk, Koledziński.