El. ME 2016 kobiet: Polska - Słowacja na żywo

Relację prowadzi : autor:
Wiktor Gumiński

Koniec spotkania! Polska pokonała Słowację 28:25 (15:13) na zakończenie eliminacji do Mistrzostw Europy 2016.

Skomentuj 0

Podziękowaniom dla duńskiego trenera jeszcze długo nie będzie końca. My natomiast już żegnamy się z Państwem, dziękując za wspólne przeżywanie sportowych emocji wraz z nami. I już serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji na łamach naszego portalu. Do usłyszenia!

Skomentuj 0

Tuż po końcowym gwizdku rozpoczęło się pożegnanie Kima Rasmussena. Na twarzy Karoliny Kudłacz-Gloc pojawiło się wymowne wzruszenie.

Skomentuj 0

Nagroda MVP powędrowała do rąk Karoliny Kudłacz-Gloc, która zakończyła mecz z dorobkiem 8 goli (80 procent skuteczności).

Skomentuj 0

60' - 28:25Karolina Kudłacz-Gloc zamieniła rzut karny na bramkę, ostatecznie ustalając wynik pojedynku.

Skomentuj 0

60'. Na 25 sekund przed końcem Polki mają jeszcze rzut karny. Tymczasem na ławce rezerwowych ze wszystkimi ściska się odchodzący trener Kim Rasmussen.

Skomentuj 0
  • 59' - 27:25Karolina Siódmiak wzięła ciężar gry na swoje barki w końcówce i wywiązała się znakomicie z roli liderki!

Skomentuj 0

59' - 26:25. Tymczasem to Słowaczki zdobyły kontaktową bramkę i znów robi się nerwowo. Autorką trafienia Julia Kucerova.

Skomentuj 0

58'Anna Wysokińska popisała się bardzo ważną obroną! Polki przed szansą na przypieczętowanie triumfu w dzisiejszym meczu!

Skomentuj 0

57' - 26:24Kinga Grzyb zachowała zimną krew i wykorzystała niezmiernie ważną próbę z lewego skrzydła. Jej doświadczenie okazało się bezcenne.

Skomentuj 0

57'. Słowaczki straciły piłkę!

Skomentuj 0

57' - 25:24Karolina Zalewska ponownie pozwoliła złapać drużynie oddech.

Skomentuj 0

56' - 24:24. Słowaczki zdobyły gola nawet w osłabieniu. Z drugiej linii trafiła Maria Olsovska.

Skomentuj 0

56'. 2 minuty kary otrzymała Martina Skolkova.

Skomentuj 0

55' - 24:23Karolina Siódmiak sprawiła, że Polki mogą odetchnąć z ulgą. Akcja ofensywna ponownie długo nie układała się bowiem po ich myśli.

Skomentuj 0

53'. Sukennikova nie wykorzystała ani karnego, ani dobitki!

Skomentuj 0

53'. Czas dla Słowacji.

Skomentuj 0

53'. Fatalna strata Karoliny Siódmiak, której następstwem jest rzut karny dla rywalek.

Skomentuj 0

53'Karolina Zalewska po dobrym rzucie zanotowała niepowodzenie.

Skomentuj 0

52' - 23:23. Słowaczki nie ustępują. Zapowiada się walka o zwycięstwo do ostatnich sekund.

Skomentuj 0

51' - 23:22. Polkom udało się zagrać dobrze w obronie, a następnie zdobyć gola po rzucie Karoliny Zalewskiej.

Skomentuj 0

50'Agnieszka Kocela znów nie potrafiła ominąć bramkarki rywali. Za chwilę Polki mogą już przegrywać.

Skomentuj 0

50' - 22:22. Julia Kucerova trafiła do siatki i Słowaczki doprowadziły do remisu.

Skomentuj 0

49'. Rzut Agnieszki Kocela zatrzymany przez bramkarkę. Polska lewoskrzydłowa nie jest dziś w dobrej dyspozycji.

Skomentuj 0

49' - 22:21. Ale zaledwie kilka sekund później Polki straciły już kolejnego gola.

Skomentuj 0

49' - 22:20Karolina Siódmiak przełamała złą passę naszej kadry.

Skomentuj 0

48' - 21:20. Kryzys Polek trwa w najlepsze. Po kolejnym trafieniu Alicy Kostelnej, trzeci czas wziął Kim Rasmussen.

Skomentuj 0

47' - 21:19. Dominika Hornakova trafia do polskiej bramki i przewaga naszych szczypiornistek maleje w zastraszającym tempie.

Skomentuj 0

47'. Niemrawa próba wejście Aleksandry Zych zakończyła się faulem w ataku.

Skomentuj 0

46'. Podenerwowany Kim Rasmussen poprosił o przerwę.

Skomentuj 0

46' - 21:18. Alica Kostelna po raz kolejny dała znać, by ją uważniej przypilnować.

Skomentuj 0

45'. Kolejna próba dogrania do Katarzyny Kołodziejskiej, ale tym razem skrzydłowa nie chwyciła posłanej do niej piłki.

Skomentuj 0

44' - 21:17. Alica Kostelna otworzyła swój dorobek bramkowy.

Skomentuj 0

43' - 21:16Katarzyna Kołodziejska bez problemu wykorzystała ogromną wolną przestrzeń na prawym skrzydle.

Skomentuj 0

42'. Fragment słabej gry ofensywnej w wykonaniu obu ekip.

Skomentuj 0

40'. Po widowiskowej obronie Adrianny Płaczek Polki mogą wypracować dodatkową zaliczkę.

Skomentuj 0

39' - 20:16. Na siódmym metrze nie zawiodła Karolina Kudłacz-Gloc

Skomentuj 0

39'. Rzut karny dla Polek i pierwsze wykluczenie w meczu. Dla Veroniki Habankovej.

Skomentuj 0

38' - 19:16. Julia Kucerova przypomniała o swojej obecności na boisku.

Skomentuj 0

38' - 19:15Karolina Kudłacz-Gloc wrzuciła wyższy bieg i dodatkowo powiększyła prowadzenie Biało-Czerwonych.

Skomentuj 0

37' - 18:15Aleksandra Zych zdobyła bramkę po ładnym zwodzie z obrotem, udowadniając, że dysponuje nie tylko potężną siłą.

Skomentuj 0

36' - 17:15Katarzyna Kołodziejska wykończyła długo graną akcję przez naszą reprezentację.

Skomentuj 0

34' - 16:15Karolina Kudłacz-Gloc przełamała niemoc Polek.

Skomentuj 0

33' - 15:15. Veronika Habankova po raz drugi trafił po przerwie i znów mamy remis.

Skomentuj 0

32'Kinga Achruk nie wykorzystała rzutu karnego. Dobra informacja jest taka, że na boisku ponownie oglądamy Karolinę Kudłacz-Gloc.

Skomentuj 0

32'- 15:14. Veronika Habankova zdobyła kontaktowego gola dla Słowaczek.

Skomentuj 0

31'. Pierwsza próba rzutowa Katarzyna Kołodziejska w drugiej połowie nieudana.

Skomentuj 0

Drugą połowę rozpoczęły Słowaczki.

Skomentuj 0

Stuprocentową skutecznością rzutową może się natomiast jak dotąd pochwalić między innymi Joanna Drabik (3/3).

Skomentuj 0

Najwięcej goli dla Polek zdobyła w pierwszej połowie Karolina Kudłacz-Gloc - 4.

Skomentuj 0

Druga połowa rozpocznie się za około 10 minut.

Skomentuj 0

Koniec pierwszej połowy. Na półmetku rywalizacji Polska prowadzi ze Słowacją 15:13.

Skomentuj 0

30'Karolina Siódmiak nie po raz pierwszy popełniła błąd kroków.

Skomentuj 0

29'Adrianna Płaczek w wybornym stylu zatrzymała kontrę rywalek.

Skomentuj 0

29'. Czas dla Polski.

Skomentuj 0

29' - 15:13. Słowaczki zdobyła gola, ale bardziej istotna rzecz wydarzyła się po całej akcji. Przypadkowe uderzenie w nos otrzymała bowiem Karolina Kudłacz-Gloc i została zmuszona do zejścia na ławkę.

Skomentuj 0

28' - 15:12Katarzyna Kołodziejska poradziła sobie ze zdobyciem gola pomimo bardzo ostrego kąta.

Skomentuj 0

28'. Coraz skuteczniejsza obrona po polskiej stronie. Słowaczki nie zdobywają już goli tak łatwo, jak w pierwszym kwadransie.

Skomentuj 0

27' - 14:12Karolina Kudłacz-Gloc zrobiła skrzętny uczynek z autostrady, jaką zostawiły jej defensorki rywalek.

Skomentuj 0

26' - 13:12Aleksandra Zych posłała do słowackiej bramki bombę z okolic 10. metra.

Skomentuj 0

25' - 12:12. Alzbeta Rechtorisova pokazała, że możliwe jest rzucanie goli prawą ręką z prawego skrzydła.

Skomentuj 0

24' - 12:11. Rzut karny pewnie na gola zamieniła Karolina Kudłacz-Gloc. Chwila podkręcenia tempa wystarczyła, by Polki odzyskały prowadzenie.

Skomentuj 0

23' - 11:11. Równie udane wejście w wykonaniu Kingi Grzyb. Po bramce polskiej skrzydłowej Polki doprowadził do wyrównania.

Skomentuj 0

22' - 10:11. Wejście smoka Aleksandry Zimny. Od razu po wejściu na boisko rzuciła gola.

Skomentuj 0

21' - 9:11Joanna Drabik znów udowodniła, że jej powstrzymanie na kole nie należy do łatwych zadań.

Skomentuj 0

20' - 8:11. Kolejna łatwo stracona bramka przez Polki.

Skomentuj 0

20' - 8:10. Trafieniem popisała się Aleksandra Zych, która w końcu zdecydowała się na oddanie rzutu.

Skomentuj 0

19' - 7:10. Polki ponownie dały się zaskoczyć debiutantce Julii Kucerovej.

Skomentuj 0

19' - 7:9. Drugi gol na koncie Joanny Drabik.

Skomentuj 0

18' - 6:9. Lucia Sukennikova wykończyła kolejną kontrę. Zmiana w polskiej bramce. Anna Wysokińska zmieniona przez Adriannę Płaczek.

Skomentuj 0

17'. Słowaczki straciły piłkę, ale potrafiły powstrzymać kontrę Polek.

Skomentuj 0

17'. Czas dla Słowaczek.

Skomentuj 0

16' - 6:8. Polska defensywa ma jak dotąd duże problemy z powstrzymywaniem rzutów rywalek. Do siatki trafiła tym razem Monika Rajnohova.

Skomentuj 0

15' - 6:7Agnieszka Kocela rzuciła efektowną bramkę ze skrzydła, pokazując dobrą technikę użytkową.

Skomentuj 0

14' - 5:7. Karnego pewnie wykorzystuje Maria Olsovska.

Skomentuj 0

14'. Pierwszy rzut karny dla Słowaczek.

Skomentuj 0

13'. Błędy w ataku popełniły Karolina Siódmiak i Karolina Kudłacz-Gloc.

Skomentuj 0

12' - 5:6. Alzbeta Rechtorisova zbiegła do środka ze skrzydła, czym kompletnie zaskoczyła polską obronę.

Skomentuj 0

12' - 5:5Joanna Drabik poradziła sobie na kole z defensorką rywali i łatwo zdobyła piątą bramkę dla Polek.

Skomentuj 0

11' - 4:5. Julia Kucerova zaskoczyła Annę Wysokińską rzutem z drugiej linii.

Skomentuj 0

11'Kinga Achruk przestrzeliła z łatwej pozycji. Skuteczność nie jest dotychczas mocną stroną Polek.

Skomentuj 0

10'. Fragment chaotycznej gry z obu stron. Polki jednak znów przed szansą na objęcie prowadzenia.

Skomentuj 0

9' - 4:4. Na gola Słowaczek błyskawicznie odpowiedziała jednak Kinga Achruk.

Skomentuj 0

9' - 3:4. Niefrasobliwość Polek wykorzystała tym razem Alzbeta Rechtorisova.

Skomentuj 0

8'Karolina Kudłacz-Gloc jest wszędzie. Przechwyt na koncie polskiej gwiazdy.

Skomentuj 0

8' - 3:3. Na kłopoty Karolina Kudłacz-Gloc . Druga bramka tej zawodniczki w dzisiejszym meczu.

Skomentuj 0

7' - 2:3. Lucia Sukennikova przejęła piłkę po podaniu Karoliny Siódmiak i zdobyła łatwą bramkę z kontry.

Skomentuj 0

7' - 2:2. Martina Skolkova wyrównała stan pojedynku.

Skomentuj 0

6'. Wymuszony rzut Karolina Siódmiak podczas gry pasywnej nie zagroził Słowaczkom.

Skomentuj 0

5'. Polki odzyskały piłkę i mają szansę na powiększenie przewagi.

Skomentuj 0

4' - 2:1Karolina Kudłacz-Gloc szybko zrehabilitowała się za niecelną próbę i dołożyła kolejnego gola dla Polek.

Skomentuj 0

4'. Ładna indywidualna akcja w wykonaniu Karoliny Kudłacz-Gloc, ale jej rzut wylądował ponad bramką Słowaczek.

Skomentuj 0

3'. Pierwsza udana parada na koncie polskiej bramkarki Anny Wysokińskiej.

Skomentuj 0

2'. Polki popełniły faul w ataku i straciły piłkę.

Skomentuj 0

1' - 1:1. Lucia Sukennikova szybko odpowiedziała celnym rzutem ze skrzydła.

Skomentuj 0

1' - 1:0. Polki popisały się efektowną wrzutką, którą wykończyła Kinga Achruk.

Skomentuj 0

Rozpoczęły Polki!

Skomentuj 0

Za nami hymny obu drużyn. Za chwilę, z lekkim opóźnieniem, rozpocznie się ostatni występ reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Europy 2016.

Skomentuj 0

Przed rozpoczęciem pojedynku uhonorowana została Karolina Kudłacz-Gloc. Polska zawodniczka otrzymała okazałą paterę z racji 150. występu w narodowych barwach.

Skomentuj 0

Mecz jest natomiast szczególny dla trenera Polek Kima Rasmussena. Duńczyk po raz ostatni prowadzi dziś naszą kadrę.

Skomentuj 0

Dzisiejsze spotkanie nie posiada już żadnego ciężaru gatunkowego. Reprezentacja Polski zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Europy 2016 w środę, po wygranej 33:11 nad Finlandią. Słowaczki nie mają już właściwie szans na występ w czempionacie Starego Kontynentu.

Skomentuj 0

Obie ekipy rozegrały pierwszy mecz, w ramach grupy 5, w październiku 2015. Wówczas Polki na wyjeździe triumfowały 23:21.