Wolsztyniak - GKS Żukowo: drugoligowiec awansował! Dramat wolsztynian

W rewanżowym meczu barażu o I ligę Wolsztyniak Wolsztyn wygrał z GKS-em Żukowo 25:22. Po meczu cieszyli się jednak szczypiorniści z Pomorza, którzy wygrali w dwumeczu 51:49.

Michał Gałęzewski
Materiały prasowe / Barbara Formela

W pierwszym spotkaniu lepsi byli żukowianie i Wolsztyniak musiał wygrać różnicą sześciu bramek, aby utrzymać się w I lidze. Na samym początku niedzielnego meczu dwa razy karnych nie wykorzystał GKS. Wolsztyniak objął inicjatywę i gdy trafił Hubert Kaczmarek, gospodarze prowadzili już 3:1.

Żukowski zespół nie dał jednak ekipie z Wielkopolski wyjść na wyższe prowadzenie. GKS przetrzymał trudne chwile. Skuteczny był Mateusz Babieracki, a później dołączył do niego Marek Marciniak. Po kwadransie gry na tablicy wyników widniał rezultat 7:10 i GKS był w komfortowej sytuacji.

Wolsztyniak nie miał nic do stracenia. Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Markuszewskiego wygrała pierwszą połowę 14:13, a Alan Raczkowiak rzucił pięć bramek w ciągu dwunastu minut. Po zmianie stron gdy trafił Maciej Wajs, było już 19:16. Biorąc pod uwagę fakt, że do końca pozostało 19 minut, wszystko było możliwe.

Drużyna prowadzona przez Jakuba Bonisławskiego nie dała sobie jednak wydrzeć awansu. W newralgicznym momencie w ciągu 10 minut goście nie stracili żadnej bramki, rzucając w tym czasie pięć i ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Końcówka należała co prawda do Wolsztyniaka, ale na odrobienie całej straty było za późno i w dwumeczu wygrał GKS, dzięki czemu awansował do I ligi.

Wolsztyniak Wolsztyn - GKS Żukowo 25:22 (13:14)

Wolsztyniak: Wieczorek, Piskorski - Raczkowiak 6, Wajs 5, Kaczmarek 4, Kuta 3, Głowacki 2, Weiss 2, Szutta 1, Pietruszka 1, Chrapa 1 oraz Szała, Podleśny, Gessner, Gaweł, Lasak.