Turniej w Gdańsku: Kram Start Elbląg wygrał zdecydowanie

W pierwszym sobotnim meczu w Gdańsku Kram Start Elbląg pokonał kościerski UKS PCM 34:21. Zespół z województwa warmińsko-mazurskiego w I połowie trafił osiem razy z rzędu.

Michał Gałęzewski

Od początku spotkania lepiej spisywały się podopieczne Andrzeja Niewrzawy, które po dwóch bramkach z rzędu Karoliny Mochockiej prowadziły już 10:5. Później co prawda UKS PCM zmniejszył stratę, jednak wtedy elblążanki pokazały klasę.

Kram Start rzucił osiem bramek z rzędu, wykorzystując w tym czasie cztery karne. Dzięki temu wyszedł na prowadzenie 18:7. W drugiej połowie dobrze w ofensywie spisywała się Agnieszka Białek, ale drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa i ostatecznie wygrała 34:21.

Kram Start Elbląg - UKS PCM Kościerzyna 34:21 (19:9)

Kram Start: Szywerska, Klarkowska - Grobelska 6, Jędrzejczyk 5, Andrzejewska 4, Waga 4, Dankowska 3, Lisewska 3, Gerej 3, Muchocka 2, Balsam 1, Kwiecińska 1, Świerżewska 1, Stokłosa 1 oraz Hawryszko, Szopińska.

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Białek 4, Konofał 3, Mokrzka 3, Ziółkowska 3, Belter 2, Sus 2, Jakubowska 1, Wójcik 1, Bunikowska 1, Rogożeńska 1 oraz Neitsch, Piwowarczyk, Krajewska.