ME U-20: Hiszpanie z tytułem mistrzowskim, Daniel Dujszebajew gwiazdą

Hiszpanie w finale młodzieżowych mistrzostw Europy szczypiornistów ograli 30:29 Niemców. By wyłonić zwycięzcę, potrzebna była dogrywka.

Marcin Górczyński
Daniel Dujszebajew WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Daniel Dujszebajew

Hiszpanie rozkręcali się ze spotkania na spotkanie. Pewnie pokonali w grupie faworyzowanych Francuzów, a w półfinale nie dali szans Chorwatom. Zdecydowanie najtrudniejsze zadanie czekało ich w finale. Młodzi Niemcy, prowadzeni przez mistrza świata 2007 Markusa Baura, postawili poprzeczkę bardzo wysoko.

Bramki Franza Sempera sprawiły, że jego zespół odrobił trzy oczka straty z pierwszej połowy. W Kolding doszło do dogrywki, w której minimalnie lepsi okazali się Hiszpanie. Najlepszym strzelcem z 10 bramkami po raz kolejny został syn selekcjonera reprezentacji Polski Tałanta Dujszebajewa, 18-letni Daniel. W meczu o brąz broniący tytułu Francuzi z nowym zawodnikiem Barcelony, Diką Memem, wygrali 35:30 z Chorwacją.

Na koniec turnieju wyłoniono też najlepszą siódemkę imprezy. Znaleźli się w niej Xoan Menendez, Lukas Mertens, Daniel Dujszebajew (lewe rozegranie), kapitan Niemców, Tim Suton, Marin Sipic, Dika Mem oraz Odinn Thor Rikhardsson.

Polscy szczypiorniści zakończyli turniej na ósmej lokacie.