Sparingowe zwycięsto Orlen Wisły Płock

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock w swoim czwartym spotkaniu sparingowym przed inauguracją PGNIG Superligi pokonali w Arenie Legionowo miejscowy KPR 36:29.

Wojciech Staniec
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Pojedynek znacznie lepiej zaczęli zawodnicy Orlen Wisły Płock, gdyż już po 10 minutach gry prowadzili 7:2. Praktycznie przez całą pierwszą część spotkania podopieczni Piotra Przybeckiego dominowali nad niżej notowanym rywalem i na przerwę schodzili prowadząc 16:10.

W drugiej odsłonie powoli do głosu zaczęli dochodzić gracze KPR-u RC Legionowo, starający się odrabiać straty. Rosła jednak przewaga płocczan i osiemnaście minut po wznowieniu gry prowadzili oni już ośmioma bramkami. Ostatecznie zawodnicy z Płocka zwyciężyli całe spotkanie 36:29.

W najbliższym czasie szczypiorniści Orlen Wisły Płock zagrają kolejne dwa mecze kontrolne. Rywalem wicemistrzów Polski będzie Wybrzeże Gdańsk, a spotkania z gdańszczanami będą zamknięte dla publiczności.

ORLEN Wisła Płock – KPR Legionowo 36:29 (18:12)

ORLEN Wisła: Corrales, Morawski – Ciećwierz 3, Ghionea 4, Kisiel, Mihić 4, Duarte 3, Gębala T. 3, Ivić 3, Racoțea 2, Zhitnikov 6, Gębala M. 4, Kwiatkowski 3, Rocha 1

KPR Legionowo: Mikołaj Krekora, Tomislav Stoikovič, Tomasz Kasprzak, Witalij Titow, Tomasz Mochocki, Michał Prątnicki, Paweł Gawęcki, Kamil Ciok, Frenci Brinovec, Michał Ignaczak, Wojciech Gumiński, Paweł Kowalik, Damian Suliński, Jakub Łucak.