Sparingowo: gospodarze najlepsi na turnieju w Kwidzynie

Zwycięstwem miejscowych szczypiornistów zakończył się Turniej o Puchar Prezesa MMTS Kwidzyn. W finale kwidzynianie pokonali KPR Legionowo 30:29.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk

MMTS Kwidzyn nie był zbyt gościnny na własnych parkietach. Gospodarze pokonali w finale turnieju KPR RC Legionowo, ale o sukces musieli walczyć do ostatnich minut.

Pierwsze minuty finału przebiegały pod dyktando kwidzynian. Koledzy uruchamiali na kole Michała Pereta, nieźle prezentowali się skrzydłowi - Adrian Nogowski i Mateusz Seroka. KPR doszedł do głosu dopiero pod koniec pierwszej połowy. Legionowianie od stanu 10:6 doprowadzili do wyniku 11:11, a spory w tym udział miał obrotowy Tomasz Kasprzak, który na turnieju w Kwidzynie był najlepszym snajperem zespołu.

KPR nie poprzestał na dobrej końcówce pierwszej części. Uaktywniła się druga linia drużyny Marka Motyczyńskiego i gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na rywali. Kwidzynianie przez własną publicznością nie chcieli dać plamy i zebrali się do odrabiania strat. Jeszcze w 45 minucie przegrywali 21:25. Bramki Seroki i Nogowskiego sprawiły, że MMTS doprowadził do remisu. Decydujący cios w ostatniej minucie zadał Peret, choć do remisu próbował jeszcze doprowadzić Witalij Titow.

Rozegrano także pojedynek o trzecie miejsce. Spotkanie między Meblami Wójcik Elbląg a Chrobrym Głogów miało niemal analogiczny przebieg jak finał. Dominowali elblążanie i dopiero ostatnie 10 minut pozwoliło zespołowi z Dolnego Śląska sięgnąć po zwycięstwo 25:24. Do sukcesu kolegów poprowadził Wiktor Kubała, zdobywca 12 goli.

O trzecie miejsce:

Chrobry Głogów - Meble Wójcik Elbląg 25:24 (12:13)

Chrobry: Kapela, Stachera - Pawłowski 1, Płócienniczak 3, Świtała 1, Sadowski, Sićko, Gujski 3, Tylutki 3, Biegaj 1, Sobut, Krzysztofik 1, Rydz, Kubała 12.

Meble Wójcik: Ram, Dudek, Fiodor - Maliczewski 1, Dorsz 2, Paweł Adamczak 3, Janiszewski 2, Szopa 3, Nowakowski 4, Piotr Adamczak 3,  Malandy 1, Kupiec 2, Żółtak 2, Tórz 1.