Sparingowy dzień w Hali Relax

W piotrkowskiej Hali Relax rozegrane zostały dwa sparingowe spotkania z udziałem zespołów, które występować będą w nowym sezonie w PGNiG Superlidze.

Michał Ostafijczuk
WP SportoweFakty / Michał Domnik

W pierwszym meczu Gwardia Opole pewnie pokonała Wybrzeże Gdańsk 30:20 (13:10), a w drugim spotkaniu Piotrkowianin uległ MMTS Kwidzyn 30:32 (16:12).

Do 26. minuty meczu Gwardia - Wybrzeże utrzymywał się remis (10:10), a spotkanie było niezwykle wyrównane. Przed przerwą trzy bramki rzucili podopieczni Rafała Kuptela i do szatni zeszli z prowadzeniem 13:10. Druga połowa była jednostronnym widowiskiem. Gwardia powiększała przewagę z minuty na minutę i ostatecznie wygrała różnicą dziesięciu trafień - 30:20.

Gwardia Opole - Wybrzeże Gdańsk 30:20 (13:10)

Gwardia Opole: Malcher, Zając - Siwak 3, Morawski 5, Lemaniak 3, Bernaś 1, Jankowski 3, Tarcijonas 3, Stańsko 1, Łongowski 4, Adamski, Mokrzki, Bąk 5

Wybrzeże: Pieńczewski, Chmieliński - Orzechowski 1, Oliveira, Wróbel 3, Skwierawski 1, Rogulski 6, Prymlewicz, Kondratiuk 3, Salacz 1, Bruy 4, Kostrzewa 1, Podobas

Pierwsza połowa meczu Piotrkowianin - MMTS Kwidzyn należała do gospodarzy. Zespół Rafał Przybylski zaskakiwał dobrą grą w defensywie, a świetnie między słupkami spisywał się nowy bramkarz piotrkowskiej drużyny Marcin Schodowski. W drugiej części do głosu doszli kwidzynianie. W 42. minucie doprowadzili do remisu (22:22), a później osiągnęli 2-3 bramkową przewagę, której nie oddali już do końca.

- Zagraliśmy dobry mecz w pierwszej połowie i z tego jestem zadowolony. W drugiej części gry nie wyglądało to najlepiej, a wpływ miały na to indywidualne, proste błędy. Nie możemy ich robić i czeka nas dużo pracy. Nowi zawodnicy powoli wprowadzają się do drużyny. Potrzebujemy jednak jeszcze kilku sparingowych spotkań. Zadowolony jestem z postawy bramkarzy – powiedział po spotkaniu trener Piotrkowianina.

Piotrkowianin - MMTS Kwidzyn 30:32 (16:12)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Mróz 7, Woynowski 3, Iskra 4, Swat 2, Goralski, Nastaj 4, Szczukocki, Andreou, Pożarek, Tórz 2, Pacześny 7, Wędrak 1

MMTS: Szczecina, Kiepulski - Janikowski 4, Genda 2, Nawrocki 3, Krieger 3, Peret 2, Szpera 1, Klinger 1, Szczepański 4, Nogowski 2, Pilitowski, Seroka 8, Ossowski 1, Potoczny 1