Turniej w Elblągu: gospodarze najlepsi na własnym parkiecie

Zwycięstwem Mebli Wójcik Elbląg zakończył się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Gospodarze pokonali w finale 23:21 Wybrzeże Gdańsk.

Marcin Górczyński

Zanim doszło do spotkania finałowego, w pojedynku o trzecie miejsce KPR RC Legionowo pokonał 35:28 Polski Cukier Pomezanię Malbork. Miejscowi kibice czekali jednak na danie główne. O zwycięstwo w turnieju walczyli bowiem gospodarze i Wybrzeże Gdańsk.

To był znacznie trudniejszy sprawdzian dla elblążan niż półfinał z Pomezanią. Rywale z Gdańska mieli bowiem w swoich szeregach bardzo skuteczny duet Adrian Kondratiuk-Ramon Oliveira i niemal do końca spotkania gospodarze mieli problem z powstrzymaniem liderów gdańszczan. Wśród podopiecznych Jacka Będzikowskiego brylował z kolei Mikołaj Kupiec.

Do przerwy wynik cały czas oscylował wokół remisu i żaden z zespołów nie potrafił zbudować przewagi większej niż jedno trafienie. Podobnie scenariusz miała druga połowa i zapowiadało się na bardzo emocjonująca końcówkę. Elblążanie dopiero w 58 minucie wyszli na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Pawła Adamczaka i Adama Nowakowskiego, który tym samym zrehabilitował się za zmarnowany rzut karny sprzed chwili.

Meble Wójcik wygrały 23:21 i zgarnęły zwycięstwo w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Najlepszym zawodnikiem imprezy uznano Mikołaja Kupca, reprezentującego gospodarzy. Na pozycji bramkarza nagroda trafiła do kolejnego z elblążan, Adriana Fiodora. Królem strzelców został natomiast gracz Wybrzeża, Adrian Kondratiuk (12 bramek).