Sparingowo: KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. znów gorsze od Stali Mielec

Zwycięstwem 35:25 zakończyło się przedsezonowe spotkanie towarzyskie między Stalą Mielec a KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

Marcin Górczyński

Dla obu zespołów było to drugie bezpośrednie spotkanie w ciągu tygodnia. Na parkiecie w Ostrowcu Świętokrzyskim 37:29 wygrali mielczanie i KSZO przyjechało na Podkarpacie, by zrewanżować się za gładką porażkę.

Ostrowczanie początkowo stawiali opór, ale w drugiej połowie na parkiecie dominowała SPR Stal Mielec. Zwłaszcza w ostatnich 15 minutach. Seria trafień Rafała Krupy oraz Łukasza Janysta sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 28:21. Dwie bramki w końcówce dołożył także kolejny z nowych nabytków, Dariusz Kubisztal.

Mielczanie pewnie wygrali 35:25 przedostatnie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym. Drużynę Łukasza Rybaka i Tomasza Sondeja czeka jeszcze mecz z SRS Czuwaj Przemyśl.

SPR Stal Mielec - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 35:25 (13:11)

Stal: Lipka, Łukawski, Barnaś - Wilk 4, Krępa 2, Janyst 4, Wypych 5, Kłoda 2, Kirilenko 1, Dementiew 2, Basiak 2, Kawka, Krygowski, Kubisztal 2, Chodara 5, Rusin 1, Krupa 5.

KSZO: Piątkowski, Kieloch -  Kazhaneuski 6, Jeżyna 1, Miecznikowski, Goliszewski 2, Król 1, Czuwara 4, Kwiatkowski 5, Antolak 5, Rutkowski 1.