Ciekawie w Szczecinie. Sandra Spa Pogoń lepsza od beniaminka z Elbląga

Sandra Spa Pogoń Szczecin wygrała w ostatnim przedsezonowym sparingu z Meblami Wójcik Elbląg 26:24. Zawody mogły się podobać. Do samego końca trzymały w napięciu.

Krzysztof Kempski

Sandra Spa Pogoń Szczecin zakończyła przygotowania do sezonu 2016/2017. Na koniec spotkała się z beniaminkiem PGNiG Superligi mężczyzn, Meble Wójcik Elbląg. Zarówno Jacek Będzikowski jak i Duet Zydroń - Bruna mogli przećwiczyć pewne warianty gry. Co ciekawe, nie ucierpiało na tym widowisko, które trzymało w napięciu.

Bardo dobrze w ofensywie wyglądali tego dnia szczecinianie. Każdą akcję starali się grać do tzw. pewnej piłki i było to dość efektywne. Rywal potrzebował więcej czasu na wejście w mecz. Niemniej nie pozwalał na zbudowanie przez gospodarzy zbyt dużej przewagi bramkowej. Po 13. minutach było 8:5.

Elblążanie często dostrzegali na pozycji Bartosza Janiszewskiego. Obrotowy, jeśli już się pomylił, to swoim ustawieniem dawał możliwość wykonywania przez kolegów rzutów karnych. Z ich wykorzystywaniem bywało jednak bardzo różnie. Szczecinianie zaskakiwali zaś ze skrzydeł. Do przerwy wynik wciąż był sprawą otwartą.

Po zmianie Sandra Spa Pogoń dość długo nie mogła trafić do siatki rywali. Ci zaś zaczęli sukcesywnie nadrabiać zaległości z pierwszej połowy. W 35. minucie zrobiło się już nawet 14:13. Wystarczyło jednak kilka błędów zespołu Mebli Wójcik, by wynik znów był dla nich niekorzystny. We znaki dawał się im najczęściej Kirył Kniaziew.

Remis dość długo wisiał w powietrzu. Ostatecznie stało się tak za sprawą Jakuba Malczewskiego. Do końca meczu pozostało jednak jeszcze sporo czasu, aby miejscowi mogli go rozstrzygnąć na swoją korzyść. Bardzo dobrze spisywał się Paweł Matkowski. W dużej mierze dzięki niemu Pogoń odzyskała prowadzenie, którego nie oddała już do końca zawodów.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Meble Wójcik Elbląg 26:24 (14:10)

Sandra Spa Pogoń: Kłodziński, Tatar, Matkowski - Grzegorek 2, Bruna 5, Garbacewicz 2, Karnacewicz, Krupa 2, Krysiak 4, Jedziniak 1, Wąsowski, Kniaziew 8/1, Zydroń, Bosy 1, Fedeńczak 1.