Sparingowo: Orlen Wisła pokonała MMTS Kwidzyn, dominacja płocczan w drugiej połowie

Orlen Wisła Płock rozegrała swój ostatni sparing w okresie przygotowawczym. Podopieczni Piotra Przybeckiego wysoko pokonali MMTS Kwidzyn, mimo że przegrywali do przerwy.

Maciej Szumowski
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Podobnie jak przy okazji spotkania z KPR RC Legionowo, mecz Orlen Wisły Płock z MMTS-em Kwidzyn odbył się w Orlen Arenie bez udziału publiczności. Było to starcie wicemistrza Polski z czwartą drużyną ubiegłego sezonu PGNiG Superligi mężczyzn.

Płocczanie rozpoczęli w składzie Corrales, Mihić, Pusica, Żytnikow, de Toledo, Ghionea, M. Gębala. Potyczka rozpoczęła się na korzyść płocczan, którzy po pięciu minutach prowadzili w stosunku 4:2. Później przewagę zyskali zawodnicy MMTS-u i po piętnastu minutach na tablicy widniał wynik 5:8 dla gości. Nafciarze wyrównali jeszcze do rezultatu 10:10, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się w stosunku 11:13.

W drugiej połowie Wisła wzięła się za odrabianie strat. Na piętnaście minut przed końcem wynik wynosił 22:20 dla drużyny z Płocka. Przewaga gospodarzy zwiększała się z minuty na minutę. Przez ostatnie dziesięć minut kwidzynianie nie potrafili zdobyć ani jednej bramki! Ostatecznie podopieczni Piotra Przybeckiego mogli cieszyć się z okazałego zwycięstwa 31:22.

Najlepiej w barwach wicemistrza Polski spisywał się Lovro Mihić. Nowy lewoskrzydłowy Wisły zdobył aż dziewięć bramek. Sześć trafień na swoim koncie zapisał też grający na prawym skrzydle Valentin Ghionea. Niedawno podpisany przez nafciarzy Gilberto Duarte również nieźle się pokazał - dzięki niemu na konto płocczan trafiły cztery punkty.

Orlen Wisła grała bez Adama Wiśniewskiego, Michała Daszka, Mateusza Piechowskiego i Tiaga Rochy. Dwaj pierwsi odpoczywają po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, zaś kolejni wymienieni nie wystąpili z powodu urazów.

Piątkowym meczem z MMTS-em Kwidzyn Orlen Wisła Płock zakończyła swój okres sparingowy. Łącznie nafciarze podczas przygotowań uczestniczyli w jedenastu spotkaniach, z czego zwyciężyli w dziewięciu. Ich jedynymi pogromcami były uznane w Europie ekipy Mieszkowa Brześć i Vardaru Skopje.

Kolejny mecz płocczanie rozegrają dopiero w ramach PGNiG Superligi. 9 września na wyjeździe zmierzą się z beniaminkiem, drużyną Meble Wójcik Elbląg.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 31:22 (11:13)

Wisła: Corrales, Morawski, Wichary - Mihić 9, Ghionea 6 (1), Duarte 4, Gębala T., Ivić 4 (1), Pušica, Racoțea 3, Tarabochia 1, de Toledo 3, Żytnikow, Gębala M., Kwiatkowski, Brzeziński 1, Wiśniewski T., Młodziejewski