Superpuchar Hiszpanii: Barcelona już z pierwszym trofeum w nowym sezonie!

Nie było niespodzianki w meczu o Superpuchar Hiszpanii piłkarzy ręcznych. FC Barcelona Lassa, krajowy hegemon, w sobotnim spotkaniu w Pampelunie pokonała Helvetię Anaitasuna 38:30. Dwie bramki dla triumfatorów zdobył Kamil Syprzak.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kamil Syprzak (po lewej) East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)

To piąte z rzędu zwycięstwo Barcelony w rywalizacji o krajowy Superpuchar. Kataloński klub zdominował te rozgrywki, w 31 dotychczasowych edycjach triumfując aż 19 razy.

W sobotnim spotkaniu Helvetia postawiła mistrzom Hiszpanii trudne warunki gry. Mająca w swych szeregach aż sześciu nowych zawodników Barcelona - w meczowej kadrze znaleźli Lasse Andersson, Borko Ristowski, Valero Rivera, Dika Mem, Timothey N'Guessan oraz powracający do zespołu z wypożyczenia Joan Saubich, do przerwy prowadziła tylko 17:15.

Trener Xavier Pascual i tak nie mógł narzekać na wynik - jego podopieczni grali na kapitalnej skuteczności, w całym meczu oddając tylko dwa niecelne rzuty i cztery razy przegrywając pojedynki z bramkarzami Helvetii. To dało im blisko 87-procentową skuteczność rzutów.

Krajowi mistrzowie zwycięstwo przypieczętowali w ostatnich czterech minutach spotkania, bowiem jeszcze w 55. minucie Helvetia przegrywała tylko 28:32. Decydujący fragment zawodów Barcelona wygrała 6:2.

Kamil Syprzak zdobył w sobotnim spotkaniu dwie bramki (2/2 - 100-procentowa skuteczność). Najlepszy strzelcem FCB był Kirył Łazarow (sześć goli), dobrze wypadli też Cedric Sorhaindo, Raul Entrerrios i Andersson.

W środę 7 września Barcelona rozpocznie zmagania w Bauhaus Lidze ASOBAL. Pierwszym rywalem zespołu Syprzaka będzie Fraikin BM Granollers.