Turniej kwal. do Ligi Mistrzów: Bregenz wykorzystało swój teren, 14 bramek Polaków

Bregenz Handball po siedmiu latach może powrócić do Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W sobotę mistrzowie Austrii pokonali Achilles Bocholt 39:31 w półfinałowym spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego nr 2 do Champions League.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Austriacka drużyna o miejsce w grupie D Ligi Mistrzów zagra w niedzielę z portugalskim ABC/UMinho Braga, które w drugim półfinale pokonało Maccabi Castro Tel Awiw 34:27. Mistrzowie Izraela przeważali prawie do 45. minuty, ale końcówka należała do ich rywali.

Zespół z Bragi ostatni raz wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów w 2001 roku. Bregenz może tam wrócić po siedmiu latach. Poprzednio drużyna z Bregencji zagrała w Champions League w sezonie 2008/09. Co ciekawe, awans do rozgrywek świętowała wówczas eliminując inny portugalski klub, Sporting CP Lizbona.

W sobotę mistrzowie Austrii po wyrównanym spotkaniu pokonali Achilles Bocholt. Skazywani na klęskę szczypiorniści z Belgii długo dotrzymywali rywalom kroku, dopiero w końcówce meczu tracąc dystans i ostatecznie przegrywając 31:39. 14 bramek dla zespołu zdobyli Damian i Bartosz Kędziora - mający polskie korzenie reprezentanci Belgii.

Bregenz spotka się z ABC/UMinho w niedzielę o godz. 16:30. O 13:45 o miejsce w 3. rundzie Pucharu EHF zagrają natomiast Achilles i Maccabi Castro.

Zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego w Bregencji awansuje do grupy D Ligi Mistrzów, w której zagrają również HBC Nantes, Team Tvis Holstebro, HC Motor Zaporoże, Besiktas Mogaz Stambuł oraz Dinamo Bukareszt.