Rekordowe zainteresowanie meczem Wybrzeże Gdańsk - Vive Tauron Kielce

Sobotnim meczem Wybrzeże Gdańsk - Vive Tauron Kielce zainaugurowana zostanie liga zawodowa. Wszystko na to wskazuje, że w Gdańsku może paść rekord frekwencji.

Michał Gałęzewski

Najwięcej osób na mecz Wybrzeża Gdańsk przyszło 18 marca 2015 roku. Wówczas klub znad morza mierzył się właśnie z Vive Tauronem Kielce. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 17:20. Po zmianie stron mistrzowie Polski pokazali klasę i ostatecznie wygrali 40:29.

Dwa sezony temu widowisko oglądało 4 214 widzów. Połowę biletów sprzedano w dniu spotkania. Teraz również mecz rozegrany zostanie w ERGO ARENIE. 48 godzin przed rozpoczęciem spotkania organizatorzy sprzedali już 2,5 tysiąca biletów i z godziny na godzinę zainteresowanie meczem rośnie!

Gdańszczanie uczulają fanów, by kupowali bilety jak najszybciej. - Zainteresowanie jest bardzo duże. Serdecznie zachęcamy do korzystania z możliwości zakupu biletów w przedsprzedaży, przez eventim.pl lub w kasach Ergo Areny. Z doświadczenia wiemy, że wiele osób zostawia zakup na ostatnią chwilę, a to z kolei generuje kolejki do kas - powiedział Adam Skorżyński, wiceprezes klubu.

- Przed nami uroczysta gala inaugurująca rozgrywki zreformowanej PGNiG Superligi. Przygotowaliśmy też wiele atrakcji dla całych rodzin, dlatego zachęcamy do przyjścia do hali odpowiednio wcześniej. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie pobić rekord frekwencji, ustanowiony przy okazji poprzedniego starcia z Vive Tauronem Kielce - dodał Skorżyński.

Czy w sobotę zostanie pobity rekord frekwencji ligowych meczów piłki ręcznej w Gdańsku?