Mazur - Nielba. W Sierpcu pachniało niespodzianką. Tylko do przerwy

Szczypiorniści Mazura Sierpc nie zdołali utrzymać wysokiego poziomu gry z pierwszej połowy i na inaugurację rywalizacji w I lidze przegrali z Nielbą Wągrowiec 30:33.

Marcin Górczyński

Sierpczanie stawiają dopiero pierwsze kroki w I lidze i nie byli faworytami spotkania z ograną na tym poziomie Nielbą Wągrowiec. Pomimo braku doświadczenia, MKS Mazur, przynajmniej na początku meczu, postraszył rywala. W drugiej połowie do głosu doszli jednak zawodnicy z Wielkopolski i zwyciężyli 33:30.

Kibice miejscowych w pierwszych minutach mogli przecierać oczy ze zdumienia. Beniaminek ligi bezkompromisowo walczył z Nielbą i z tego starcia początkowo wychodził zwycięsko. Sierpczanie odczytywali zamiary rywali, przecinali ich podania i wyprowadzali zabójcze kontry.

Chwile radości trwały jednak krótko. Dokładniej 20 minut. Potem już wątpliwości nie było. Wągrowczanie rozwinęli skrzydła i odskoczyli na kilka bramek. Mazur zmniejszył stratę w końcówce, ale przyjezdnym nic już wówczas nie groziło.

- W pierwszych minutach dużo nam wychodziło. Potrafiliśmy wyprowadzać kontry po przechwytach, ale tego poziomu gry nie udało się utrzymać. Być może za szybko uwierzyliśmy w sukces. Nielba to drużyna lepiej ułożona, choć nie można odmówić moim podopiecznym ambicji i zaangażowania - mówił po meczu trener Mazura, Marek Listkowski.