SPR PWSZ - Vive II. Zwycięski powrót Ryszarda Skutnika do Tarnowa

SPR PWSZ Tarnów wygrał na inaugurację I ligi 30:23 z Vive II Kielce. Trener Ryszard Skutnik od zwycięstwa rozpoczął pracę w klubie z Małopolski.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Ryszard Skutnik po pracy w KS Azotach Puławy wrócił do Tarnowa, w którym pracował już przed wieloma laty. Miejscową Unię m.in. dwukrotnie wprowadzał do ekstraklasy.

W debiucie w SPR PWSZ Tarnów szkoleniowiec poprowadził zespół do zwycięstwa nad utalentowaną młodzieżą z Kielc. Drugi zespół Vive ambitnie walczył, ale gospodarze zdołali w drugiej połowie przejąć inicjatywę. O zwycięstwie zadecydowało ostatnie dziesięć minut, w których po dwa trafienia zaliczyli Łukasz Nowak i Jakub Kowalik. Pierwszy z nich świetnie sprawdzał się jako egzekutor karnych, nie zmarnował bowiem żadnego z czterech rzutów.