I liga, gr. A: blisko sensacji w Wieluniu, egzekucja we Wrocławiu

Za szczypiornistami pierwsza kolejka zmagań w grupie A I ligi. Z niezłej strony w debiucie pokazał się MKS Wieluń. Bez problemów zwycięstwo we Wrocławiu odniosła Warmia Traveland Olsztyn.

Marcin Górczyński
Zawodnik podnosi piłkę do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Zawodnik podnosi piłkę do gry w szczypiorniaka

W I lidze nie zabrakło niespodzianek. Utalentowana młodzież z SMS ZPRP Gdańsk ograła Real Astromal Leszno, który w poprzednich rozgrywkach dał się we znaki najlepszym w lidze. Blisko sensacji z kolei w Wieluniu. Miejscowy MKS, absolutny debiutant na tym poziomie, niemal przez całym pojedynek prowadził ze Spójnią Gdynia. Trójmiejski zespół dopiero w ostatnich minutach uratował zwycięstwo po bramkach Pawła Ćwiklińskiego i Bogdana Oliferchuka.

Pewne zwycięstwa odnieśli gracze Stali Gorzów i Polskiego Cukru Pomezanii Malbork. Nieco więcej problemów miała Nielba Wągrowiec, ale ambitny beniaminek z Sierpca stawiał czoła faworytom tylko do końca pierwszej połowy.

Stypa za to we Wrocławiu. Śląsk nadal ma problemy kadrowe. Pomimo zapowiedzi o składzie przygotowanym na I ligę, zespół z Dolnego Śląska do meczu z Warmią Traveland Olsztyn wystawił tylko ośmiu graczy. Przyjezdni dopełnili formalności i wygrali 38:26.

I liga mężczyzn grupa A, 1. kolejka:

MKS Wieluń - Spójnia Gdynia 20:24 (12:10) --> relacja

MKS Mazur Sierpc - Nielba Wągrowiec 30:33 (13:17) ---> relacja

SMS ZPRP Gdańsk - Real Astromal Leszno 33:27 (17:13) ---> relacja

Śląsk Wrocław - Warmia Traveland Olsztyn 26:38 (12:18) ---> relacja

Polski Cukier Pomezania Malbork - Orlen Wisła II Płock 27:22 (10:8) ---> relacja

Stal Gorzów - Sokół Browar Kościerzyna 25:20 (14:8) ---> relacja

GKS Żukowo - WKS Grunwald Poznań 24:30 (11:16) ---> relacja