Meble Wójcik - Vive Tauron: pełna kontrola i spacer mistrzów w Elblągu

Vive Tauron Kielce odniosło drugie zwycięstwo w ligowych rozgrywkach w sezonie 2016/17. Mistrzowie Polski w meczu inaugurującym 2. kolejkę PGNiG Superligi Mężczyzn pokonali na wyjeździe beniaminka zmagań, Meble Wójcik Elbląg, 26:20 (14:8).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Dla zespołu Tałanta Dujszebajewa było to piąte spotkanie w ciągu ośmiu dni. - Chcąc grać na takim poziomie, trzeba się przyzwyczaić do intensywności spotkań - mówił po sobotnim meczu z Wybrzeżem Mateusz Kus. Vive beniaminka z Gdańska pokonało 31:19, a już w poniedziałek ograło drugą z nowych drużyn w lidze.

Spotkanie w Elblągu tak naprawdę nie mogło mieć innego rozstrzygnięcia i na nic zdały się wspomnienia poprzednich bezpośrednich starć obu drużyn w Ekstraklasie. W 2007 roku ówczesny Techtrans Darad najpierw zremisował u siebie z Vive 25:25, a następnie wygrał na terenie rywala 25:24. Od tego czasu kielecki zespół wyrósł jednak na czołową drużynę Europy, a "Meblarze" osiem z dziewięciu lat spędzili w I lidze.

W poniedziałkowym spotkaniu różnica poziomów dzieląca obie drużyny była doskonale widoczna. Vive ani raz nie pozwoliło gospodarzom wyjść na prowadzenie, choć zdecydowaną przewagę mistrzowie zbudowali dopiero przed przerwą, gdy w ciągu 120 sekund odskoczyli ze stanu 10:8 na 14:8.

Liderem kieleckiego zespołu był Julen Aguinagalde. Z dobrej strony pokazali się też Paweł Paczkowski, Filip Ivić oraz skrzydłowi - Mateusz Jachlewski i Manuel Strlek.Po zmianie stron Vive sprawnie powiększyło prowadzenie, w 49. minucie wygrywając już 22:12.

W końcowych dziesięciu minutach gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki do sześciu goli. Dla drużyny Jacka Będzikowskiego był to drugi mecz z krajowym hegemonem (w piątek przegrała 24:29 z Orlen Wisłą Płock) i "Meblarze" ponownie pokazali się z dobrej strony. W kolejnym ligowym spotkaniu - z SPR Stalą Mielec, nie będą już stać na straconej pozycji.