Siódemka Miedź Legnica wywiozła ważne punkty z Końskich

Ostatnie minuty zadecydowały o zwycięstwie Siódemki Miedzi Legnica w Końskich (26:24). - Udało się wywieźć punkty z trudnego terenu - ocenia inaugurację I ligi szczypiornistów trener Piotr Będzikowski.

Marcin Górczyński

Pomimo dobrych wyników w sparingach, inauguracja rozgrywek pierwszoligowych w wykonaniu Siódemki Miedzi Legnica była niewiadomą. Zespół z Dolnego Śląska opuściło bowiem kilku kluczowych graczy (m.in. Bartosz Nastaj), poważną kontuzję wciąż leczy Jacek Będzikowski junior. Zawodnicy Piotra Będzikowskiego nie zawiedli jednak w Końskich i pokonali KSSPR.

Legniczanie zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnich dwóch minutach. - Najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis. Nie prezentowaliśmy się najlepiej, ale zagraliśmy przyzwoicie. Popełniliśmy mało błędów technicznych, nieźle funkcjonowała nasza obrona. Z atakiem było nieco gorzej. Bardzo się cieszymy, że udało się wywieźć punkty z trudnego terenu - przyznaje szkoleniowiec.

Prawdziwą wartość drużyny Będzikowskiego poznamy za kilka kolejek. - W pierwszych meczach brakuje właściwego rytmu. Wiadomo, że inauguracji towarzyszy sporo nerwów. Sparingi sparingami, ale spotkania ligowe to inna sprawa. Tak naprawdę, więcej będzie można powiedzieć za kilka kolejek - uważa trener Siódemki.

W Końskich nie zabrakło emocji w końcówce. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziowie odesłali na trybuny jednego z legniczan. - Robert Szuszkiewicz dostał czerwoną kartkę, ale szczerze mówiąc, to jeszcze nie widziałem sytuacji na powtórce i nie chciałbym się wypowiadać w tej kwestii. Sędziowie zakwalifikowali zagranie jako niesportowe - tłumaczy Będzikowski.