Orlen Wisła - Stal. Udany debiut Piotra Przybeckiego w Orlen Arenie, dominacja płocczan

Orlen Wisła Płock odniosła drugie zwycięstwo w PGNiG Superlidze. Zawodnicy Piotra Przybeckiego pokonali na własnym terenie SPR Stal Mielec 37:18 (18:8).

Maciej Szumowski
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Dla nowego szkoleniowca Wisły był to mecz szczególny, ponieważ po raz pierwszy poprowadził drużynę w rozgrywkach ligowych przed własną publicznością. Kibice wicemistrza Polski mogą być zadowoleni - ich ulubieńcy nie dali żadnych szans jedenastej drużynie ubiegłego sezonu.

Wynik w 2. minucie otworzył Jose Guilherme de Toledo. Mecz był wyrównany w zasadzie tylko przez trzynaście minut, gdy na tablicy widniał rezultat 7:6. Od tamtej pory Wiślacy zaczęli dominować nad rywalami z Podkarpacia. Do końca tej partii gry Stal zdobyła zaledwie dwie bramki, podczas gdy podopieczni Przybeckiego rzucili ich aż jedenaście.

Druga połowa również toczyła się pod dyktando gospodarzy. Bardzo dobrze spisywał się na skrzydle Lovro Mihić, dzięki któremu Wisła zyskała aż sześć bramek. Aktywny udział w spotkaniu miał Sime Ivić. Młody chorwacki rozgrywający zdobył pięć bramek dla płocczan. Końcowy rezultat na 37:18 ustalił Gilberto Duarte, nowy zawodnik zespołu z Mazowsza. W sumie Portugalczyk rzucił w meczu cztery bramki na sześć prób.

W barwach Stali najlepiej grał Ołeksandr Kirilenko. Ukraiński playmaker zakończył mecz z czterema trafieniami na koncie. Słabo spisywali się mieleccy bramkarze - Grzegorz Barnaś i Krzysztof Lipka.

Ostatecznie wicemistrzowie Polski przedłużyli swoją świetną passę z meczów ze Stalą. W ubiegłym sezonie pokonywali ich dwudziestoma i trzynastoma trafieniami - teraz przewaga wyniosła aż dziewiętnaście goli.

Kolejny mecz Orlen Wisła Płock rozegra już w sobotę - na własnym terenie uczestnik Ligi Mistrzów zmierzy się z Gwardią Opole. Tego samego dnia SPR Stal ma podjąć w Mielcu beniaminka, drużynę Meble Wójcik Elbląg.

Orlen Wisła Płock - SPR Stal Mielec 37:18 (18:8)

Orlen Wisła: Corrales, Morawski - Daszek 4/1, Ghionea 6/2, Mihić 6, Kwiatkowski, Rocha 2, Gębala M. 1, Duarte 4, Racotea 1, Gębala T., Ivić 5, Tarabochia 2, Pusica, Toledo 2, Żytnikow 4