MMTS - Gwardia. Krzysztof Szczecina zatrzymał opolan. Gospodarze ze zwycięstwem

MMTS Kwidzyn z drugim ligowym zwycięstwem. Szczypiorniści z Pomorza, pomimo początkowych trudności, w 2. kolejce PGNiG Superligi pokonali Gwardię Opole 27:20.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz

Gwardia Opole w 1. kolejce zadziwiła. W Głogowie faworyt był tylko jeden. Chrobry nie mógł jednak poradzić sobie z Antonim Łangowskim, ważne piłki odbił Adam Malcher i na Dolnym Śląsku doszło do niespodzianki. Opolanie, podbudowani tym wynikiem, w 2. kolejce pojechali do Kwidzyna.

Zapowiadało się na trudną przeprawę MMTS-u. Gospodarze przez pierwsze minuty szukali sposobu na złamanie defensywy Gwardzistów. Czujni rywale wykorzystywali błędy kwidzynian i już w 13 minucie trener Patryk Rombel wezwał podopiecznych na rozmowę.

Wynik 4:7 podziałał na faworytów niczym zimny prysznic. Na interwencje Malchera zaczął odpowiadać Paweł Kiepulski, na właściwe obroty weszli Tomasz Klinger i Paweł Genda. Coraz lepsza gra rywali nie była jedynym problemem Gwardii. W 19 minucie swój udział w pojedynku zakończył Łangowski. Lider przyjezdnych zdaniem sędziów zasłużył na czerwoną kartkę po faulu na Mateuszu Seroce.

Bez podstawowego rozgrywającego sprawy zaczęły się komplikować. Opolanie zablokowali się w ataku i niemal przez 10 minut nie zdołali trafić do siatki. MMTS na dobre przejął inicjatywę. Do skuteczności z inauguracyjnego meczu nawiązał Seroka i w 43 minucie zrobiło się 20:14.

Pomimo zmiany w przerwie, na jakości nie straciła kwidzyńska bramka. Wręcz przeciwnie. Krzysztof Szczecina spisywał się jeszcze lepiej niż Kiepulski. Zaliczył kilka spektakularnych parad i z każdą kolejną interwencją gasła nadzieja wśród graczy z Opola.

Golkiper gospodarzy poprowadził kolegów do zwycięstwa w inauguracyjnym spotkaniu w Kwidzynie. Gwardia ambitnie walczyła, ale nie zdołała powtórzyć świetnego wyniku z 1. kolejki.

Pojedynku nie dokończył Adrian Nogowski. Skrzydłowy MMTS-u doznał kontuzji lewej stopy.