Bauhaus Liga ASOBAL: BM Guadalajara postawiła się Barcelonie, Kamil Syprzak z bramką

FC Barcelona, z Kamilem Syprzakiem w składzie, odprawiła z kwitkiem kolejnego rywala w rodzimej lidze, tym razem BM. Guadalajara (34:25). Mistrzowie Hiszpanii nie dostali jednak punktów za darmo.

Marcin Górczyński
Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspixpl / Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspix.pl

Nim FC Barcelona Lassa doszła do głosu, BM Guadalajara walczyła jak równy z równym. Nie przestraszyła się Dumy Katalonii i w 16 minucie nieoczekiwanie prowadziła 9:7.

Trener mistrzów Hiszpanii, Xavier Pascual, posłał w bój dość eksperymentalny skład z nowym narybkiem Katalończyków - Lasse Anderssonem i Diką Memem. Ze środka dowodził Filip Jicha, szansę dostał też Timothey N'Guessan i trochę czasu minęło, zanim druga linia zaczęła funkcjonować jak należy.

Na kole zaczął Cedric Sorhaindo, a Kamil Syprzak dopiero tuż przed przerwą po raz pierwszy zapisał się w protokole. Była to jedyna bramka Polaka w meczu. Reprezentanta Biało-Czerwonych tym razem wykorzystywano głównie na środku defensywy.

Guadalajara, z legendą hiszpańskiej piłki ręcznej José Javierem Hombradosem w bramce, do końca pierwszej połowy utrzymywała wysoki poziom. Barcelona przegrywała 14:15 i musiała wrzucić wyższy bieg. Na stojąco tego spotkania wygrać się nie dało.

Kontry po interwencjach Gonzalo Pereza de Vargasa i przechwytach. Oto recepta, która zadziałała na Guadalajarę. Gospodarze na początku drugiej części stracili kilka bramek z rzędu i zespół Syprzaka odzyskał kontrolę nad meczem. 7 goli przewagi ustawiło spotkanie. Faworyci nie dali sobie odebrać zwycięstwa, choć na pewno nie był to spacerek.

Pojedynku zbyt dobrze nie będzie wspominał Raul Entrerrios. Jeden z najlepszych rozgrywających świata zanotował fatalną skuteczność (14 proc. - 1/7),