Bundesliga: spacer Fuechse z Balingen i awans na pozycję wicelidera

W spotkaniu kończącym zmagania w 5. kolejce niemieckiej DKB Handball Bundesligi Fuechse Berlin bez najmniejszych problemów pokonało na własnym boisku HBW Balingen-Weilstetten 31:20 (13:11). "Lisy" są już wiceliderem rozgrywek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Niedzielny mecz w Max Schmeling Halle w Berlinie przebiegł pod pełne dyktando gospodarzy. Balingen przez 60 minut gry ani raz nie wyszło na prowadzenie. Fuechse po pięciu minutach rywalizacji prowadziło już 4:0 i od tego momentu spokojnie kontrolowało przebieg spotkania.

Gospodarzom wynik "trzymał" Silvio Heinevetter, który bezdyskusyjnie był najlepszym zawodnikiem meczu. Niemiecki golkiper odbił 15 rzutów rywali i występ zakończył z 46-procentową skutecznością interwencji. To był wynik z innej ligi.

Świetna gra Heinevettera wystarczyła, by "Lisy" mimo przeciętnej skuteczności (aż pięć niewykorzystanych rzutów karnych!) wysoko pokonały gości. Balingen tylko dwa razy - tuż po przerwie - zbliżyło się do nich na dystans jednego gola, ale wtedy swój show rozpoczął 31-letni bramkarz Fuechse.

Między 38. a 50. minutą spotkania gospodarze odskoczyli rywalom ze stanu 17:15 na prowadzenie 26:16. Heinevetter odbił wtedy sześć rzutów.

To czwarte zwycięstwo berlińskiej drużyny w czwartym meczu rozgrywek. Mimo że gracze Erlingura Richardssona rozegrali o jedno spotkanie mniej, to zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli. Balingen jest ostatnie.