Kram Start - KPR Kobierzyce. Pogrom po przerwie. Kram Start wykonał zadanie

Trzeci mecz i trzecia wygrana. Szczypiornistki Kram Startu Elbląg rozbiły w sobotnim spotkaniu 3. kolejki PGNiG Superligi Kobiet KPR Kobierzyce 33:18. Do egzekucji doszło po przerwie. Pierwsza połowa była zaskakująco wyrównana.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Po trzydziestu minutach gry Kram Start wygrywał z beniaminkiem tylko 13:12. Wynik był niespodzianką, bo KPR poprzednie dwa ligowe mecze przegrał kolejno 13:31 i 21:35, przez co w Elblągu skazywany był na klęskę. Liderujące rozgrywkom gospodynie w pierwszej połowie poważnie jednak zawodziły i kilkukrotnie wyciągnęły do rywalek pomocną dłoń.

Początek meczu nie wskazywał na to, zespół Andrzeja Niewrzawy będzie miał jakiekolwiek problemy z ograniem drużyny z Kobierzyc. Po kwadransie Start wygrywał 9:4 i trzymał rękę na pulsie. Problemy przyszły jednak tuż przed przerwą, gdy elblążanki nagle zatraciły skuteczność.

Spora w tym zasługa Katarzyny Demiańczuk, która w pierwszej połowie była liderką przyjezdnych. 25-letnia bramkarka m.in. trzy rzuty karne. W ataku błyszczała natomiast Anna Mączka, która zdobyła cztery bramki. W efekcie kilkanaście sekund przerwą był remis 12:12.

Po zmianie stron KPR nie był już jednak w stanie dotrzymać kroku rywalkom. Start drugą połowę rozpoczął od prowadzenia 6:1 i szybko zdominował grę. Gospodynie korzystały na dobrej grze Sołomiji Szywierskiej, która regularnie uruchamiała poprzez kontry skrzydłowe. W 48. minucie było już 24:15.

15-bramkowa wygrana nad KPR-em utrzymała Startowi pozycję lidera rozgrywek. Za tydzień zespół trenera Niewrzawy zagra na wyjeździe w Lubinie i będzie to zdecydowanie trudniejszy sprawdzian niż dotychczasowe mecze. KPR musi czekać na lepsze dni.

Kram Start Elbląg - KPR Kobierzyce 33:18 (13:12)

Kram Start: Szywerska, Powaga - Balsam 2, Dankowska 4, Hawryszko, Grobelska 4, Waga 2 (0/1), Muchocka 1, Jędrzejczyk 6 (4/4), Kwiecińska 5, Gerej 2, Lisewska 3 (0/2), Stokłosa, Świerżewska 1, Andrzejewska 3, Szopińska