Vive - Piotrkowianin. Męczarnie kielczan w pierwszej połowie, łatwe zwycięstwo w drugiej

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce wygrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski w 3. kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn 31:21.

Aneta Szypnicka-Staniec
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Wyrównana pierwsza połowa i wysokie zwycięstwo w drugiej części meczu - to już znany kibicom przebieg spotkań Vive Tauronu Kielce. Nie inaczej sytuacja wyglądała w pierwszym od trzech miesięcy spotkaniu kielczan na własnym boisku, w którym zmierzyli się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Mistrzowie Polski przez niemal czterdzieści minut okrutnie męczyli się z beniaminkiem i wyglądali jakby zupełnie nie mieli pomysłu na rozgrywanie akcji. Powody do zadowolenia mógł mieć za to trener Rafał Przybylski, bo jego podopieczni na tle utytułowanych rywali prezentowali się bardzo dobrze.

Szczypiorniści z Piotrkowa zaczęli od niespodziewanego prowadzenia 3:0 i już po siedmiu minutach gry interweniować musiał Tałant Dujszebajew. Zdenerwowany szkoleniowiec poprosił o czas i dopiero jego uwagi obudziły zespół. Na pierwszą bramkę w wykonaniu swoich ulubieńców kieleccy fani musieli jednak czekać ponad siedem minut od startu spotkania. Żółto-biało-niebiescy po trafieniu Mateusza Jachlewskiego wzięli się do odrabiania strat i dość szybko doprowadzili do remisu, ale nie udało im się przełamać rywali i pierwsza połowa do końca była bardzo wyrównana.

W szeregach gości świetnie spisywał się przede wszystkim Sebastian Iskra, który z powodzeniem prowadził grę ofensywną swojej drużyny i po zaledwie dwudziestu minutach gry miał na swoim koncie pięć trafień.

Beniaminkowi sił na prowadzenie zaciętej walki wystarczyło jednak tylko na dziesięć minut drugiej części pojedynku. Kielczanie po rzutach Piotra Chrapkowskiego i Pawła Paczkowskiego szybko odskoczyli piotrkowianom i zaprezentowali znany już z poprzednich sezonów schemat - błyskawiczne odskoczenie, systematyczne powiększanie przewagi i spokojna kontrola wyniku. Ostatecznie kielczanie zwyciężyli 31:21.

Vive Tauron Kielce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:21 (12:11)

Vive Tauron: Ivić, Markowski - Vujović 2, Walczak 3, Reichmann 2, Chrapkowski 5, Kus 2 (1/1), Aguinagalde (0/1), Jachlewski 2, Strlek 2, Jurkiewicz 2, Paczkowski 4, Zorman 3, Djukić 4 (3/3).