Vistal - MKS Selgros: szlagier dla gdynianek

W zaległym meczu 2. kolejki PGNiG Superligi kobiet Vistal Gdynia pokonał we własnej hali MKS Selgros Lublin 23:20. Do przerwy to jednak zawodniczki z Lublina prezentowały się lepiej.

Michał Gałęzewski

Od początku spotkania MKS Selgros Lublin pokazał, że nie będzie łatwo Vistalowi zdobyć dwa punkty. Gdy w 12. minucie bramkę rzuciła Marta Gęga, zespół z południowo-wschodniej Polski prowadził już 4:2. Vistal co prawda starał się gonić rywalki, jednak na staraniach się kończyło.

Gdy po kwadransie gry na listę strzelców wpisała się Aleksandra Uzar, mistrzynie Polski wyszły po raz pierwszy na trzybramkowe wprowadzenie, które w szczytowym momencie powiększyło się do czterech bramek. Vistal od 27. minuty zamurował jednak własną bramkę.

Mimo kary i w konsekwencji czerwonej kartki, którą zobaczyła Karolina Olszowa, Vistal wciąż nie tracił bramek. Znakomita seria w defensywie gdynianek trwała aż przez 16 minut. Gdy trafiła Patricia Matieli, podopieczne Pawła Tetelewskiego prowadziły już 14:12.

Jak się okazało, MKS Selgros już się nie podniósł. W końcówce lublinianki musiały sobie radzić bez Marty Gęgi, która również zobaczyła czerwoną kartkę. Gdy na siedem minut przed końcem bramkę z drugiej linii rzuciła Monika Kobylińska i było już 20:16 stało się jasne, że tego dnia Vistalowi nic się nie stanie. Ostatecznie gospodynie wygrały 23:20 i po dwóch rozegranych spotkaniach pozostają niepokonane w lidze.

Vistal Gdynia - MKS Selgros Lublin 23:20 (9:12)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 8, Janiszewska 5, Stanulewicz 3, Szarawaga 2, Macedo 1, Matieli 1, Kozłowska 1, Dorsz 1, Urbaniak 1 oraz Olszowa, Borysławska.