Bauhaus Liga ASOBAL: FC Barcelona rozgromiła rywala, świetna skuteczność Kamila Syprzaka

FC Barcelona bez wysiłku wygrała kolejne spotkanie ligowe. Kamil Syprzak i jego koledzy pokonali Liberbank Encatanda aż 34:15.

Marcin Górczyński
Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspixpl / Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspix.pl

Niemal 3,5 roku. Tyle trwa passa zwycięstw Barcelony. Czasami rywale mocno naciskają Dumę Katalonii, ale przeważnie spotkania mają podobny scenariusz, jak rywalizacja z Liberbank C. Encantada, chociaż słowo rywalizacja należałoby raczej zastąpić określeniem egzekucja.

Jakiekolwiek emocje skończyły się już po 15 minutach. Katalończycy szybko potwierdzili rywalom, że Palau Blaugrana pozostanie niezdobyta. Duży udział w grze swojego zespołu miał Kamil Syprzak. Polak wyszedł w pierwszej siódemce i bez większych problemów radził sobie z defensorami. Przez 30 minut obrotowy nie pomylił się ani razu w trzech próbach, a gdy przeciwnicy próbowali powstrzymać reprezentanta Biało-Czerwonych, to sędziowie wskazywali na linię siódmego metra.

Liberbank walczył o jak najniższy wymiar kary, ale na drodze stał kapitalnie dysponowany Borko Ristowski w bramce (50 proc. skuteczności). Swoje zrobił też Syprzak, który przez kilkanaście minut występował na środku defensywy mistrzów Hiszpanii.

Przez znaczną część drugiej połowy Polak odpoczywał. Sporo minut dostali Jesper Noddesbo i Cedric Sorhaindo, a Syprzak wrócił do gry dopiero w końcówce. Blaugrana powiększała prowadzenie, a dla rywali sukcesem było znalezienie sposobu na Ristowskiego. Przez własną publicznością z niezłej strony pokazał się skrzydłowy Joan Saubich, który przed sezonem wrócił z wypożyczenia do ligi francuskiej.

W następnej kolejce mistrzów kraju może czekać pojedynek o podobnym przebiegu. Katalończycy zmierzą się z ostatnim w tabeli BM Benidorm.

Bauhaus Liga ASOBAL, 4. kolejka:

FC Barcelona Lassa - Liberbank C. Encantada 34:15 (16:8) Najwięcej bramek: dla Barcelony - Kirył Łazarow 5, Joan Saubich, Valero Rivera, Raul Entrerrios - po 4, Kamil Syprzak 3; dla Liberbank - Pablo Vainstein 4.