Śląsk - Nielba. Śląsk poległ w końcówce. Trzecia wygrana Nielby

Trwa zła passa Śląska Wrocław i świetny okres Nielby Wągrowiec. W sobotnim spotkaniu 3. kolejki I ligi mężczyzn gr. A drużyna z Wągrowca wygrała na Dolnym Śląsku 35:29. Goście zwycięstwo przypieczętowali w końcowym kwadransie meczu.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska

To trzecia wygrana Nielby i trzecia porażka Śląska w sezonie. Gospodarze dzielnie dotrzymywali kroku rywalom do 49. minuty, gdy po bramce Sebastiana Ziemińskiego przegrywali tylko 25:26. Kolejne osiem minut gry goście wygrali jednak 7:2 i przechylili szalę zwycięstwa na swą korzyść.

Aż pięć razy do siatki Ślaska trafił we wspomnianym okresie Paweł Gąsiorek. Oprócz niego w zespole Nielby wyróżnił się Bartosz Biniewski, który zanotował siedem trafień. Tyle samo bramek dla gospodarzy zdobył Dawid Dawydzik, a jednego gola więcej miał Ziemiński.

Śląsk po trzech kolejkach jest ostatni w tabeli grupy A. Zespół Daniela Grobelnego nie jest jednak jedyną drużyną, która nie ma na swoim koncie choćby punktu. W podobnej sytuacji po trzech spotkaniach jest MKS Mazur Sierpc, a na punkty czekają również GKS Żukowo i Orlen Wisła II Płock. Ich mecz w sobotę o 19:00.

Nielba natomiast z kompletem punktów jest na 2. pozycji. Drużynę Bartosza Świerada dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedza Spójnia Gdynia.

Śląsk Wrocław - Nielba Wągrowiec 29:35 (15:16)

Śląsk: Prus, Wojciechowski, Koryciak - Lewalski 1, Romian 5, Tkaczyk, Burzyński 4, Ziemiński 8, Pawlicki 3 (2/3), Palica 1, Dawydzik 7 (3/3), Królikowski