WKS Grunwald - Sokół. Emocje do samego końca

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik /
WP SportoweFakty / Michał Domnik /

W ramach 3. kolejki I ligi mężczyzn szczypiorniści Grunwaldu zmierzyli się z ekipą Sokoła Kościerzyna. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatniej sekundy, a dwa punkty zostały w Poznaniu.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy po dwóch składnych akcjach objęli prowadzenie 2:0. Zawodnicy Grunwaldu szybko się pozbierali i doprowadzili do remisu. Duża w tym zasługa Filipa Tarko, który bardzo dobrze prezentował się w bramce. Wynik meczu oscylował wokół remisu, żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Obie ekipy popełniały proste błędy, które nie pozwalały na zdobycie bramek. Na uwagę zasługuje dobra gra Grunwaldu, który znakomicie sobie radził w grze w osłabieniu.

Dużo emocji przyniosła końcówka pierwszej połowy. Podopieczni Rafała Walczaka potrafili wnieść się na wyżyny swoich umiejętności i przeprowadzili skuteczną szarżę na bramkę rywala. Od stanu 10:11 udało im się dojść do wyniku 14:11. Sytuacja Grunwaldu po pierwszej połowie wyglądała bardzo dobrze i nie zapowiadała dużych emocji w końcówce spotkania. Poznaniacy druga część spotkania zaczęli bardzo dobrze i do 55 minuty kontrolowali przebieg spotkania. W bramce dobrze spisywał się Tarko a w rzutach karnych brylował Łukasz Wachowiak.

Nerwówka zaczęła się dopiero w 57. minucie spotkania po nie wykorzystanym rzucie karnym prze Łukasza Wachowiaka. Gracze Andrzeja Gryczki poczuli wiatr w żagle i rzucili się do odrabiania strat. Agresywna obrona graczy z Kościerzyny sprawiała wiele problemów gospodarzom. Jednak gościom zabrakło czasu i skuteczności w ostatnich sekundach meczu i to podopieczni Rafała Walczaka cieszyli się z dwóch punktów.

WKS Grunwald Poznań - Sokół Browar Kościerzyna 29:28 (14:11)

WKS Grunwald: Tarko, Wenta - Wachowiak 10/7, Fogler 4, Łyszczarz 3, Pawłowski 3, Lubiewski 2, Nowicki 2, Guraj 2, Westwal 1, Martyński 1, Gintowt 1, Kurek, Majewski, Piechowiak. Kary: 14 min. Karne: 7/8.

Sokół: Skowron, Sokołowski - Jasowicz 5, Bronk A. 5/3, Bronk T. 4, Reichel M. 3, Chyła 3, Derdzikowski 3, Szała 2/1, Czaja 2/1, Konekl 1, Koczyński, Kmieć. Kary: 10 min. Karne: 5/5.

Kary: Grunwald - 14 min. (Fogler - 6 min., Martyński, Gintowt, Piechowiak, Łyszczarz - po 2 min.); Sokół - 10 min. (Derdzikowski - 4 min.,Piechowski, Jasowicz, Czaja - po 2 min.). Czerwona kartka: Fogler (gradacja kar) - Grunwald.

Sędziowali: Parkitny Adam - Zając Karol Delegat ZPRP: Jarosz Jacek Widzów: 140 (za protokołem).