Polski Cukier Pomezania - Real Astromal. Ważne zwycięstwo gospodarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / Na zdjęciu: zawodnicy Polskiego Cukru Pomezanii

Szczypiorniści Pomezanii Malbork bardzo szybko otrząsnęli się po porażce poniesionej tydzień temu w Olsztynie. W spotkaniu 3. kolejki I ligi mężczyzn gr. A pokonali Real Astromal Leszno 27:21.

Przed sobotnim meczem obie drużyny miały na swoim koncie po jednej wygranej i jednej porażce. W szeregach gospodarzy okazję na debiut miał rozgrywający Michał Felsztigier, a po kontuzji wrócił Marek Boneczko. Goście z kolei przyjechali do Malborka poważnie osłabieni. W barwach Realu Astromal nie mogli wystąpić Jakub Wierucki, Hubert Szkudelski i najskuteczniejszy w tym sezonie Marcin Giernas. Mimo szczuplejszej kadry drużyna z Leszna postawiła gospodarzom twarde warunki.

W pierwszej połowie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po świetnym początku Pomezania wyszła na prowadzenie 4:1, by w kilka minut roztrwonić całą przewagę. Bardzo dobry okres gry gości zaowocował wyjściem na prowadzenie 7:4. Szczególnie aktywny był Władysław Makowiejew, który w tym czasie trzykrotnie pokonywał bramkarza Pomezanii. W tym momencie jednak sytuacja znów diametralnie się zmieniła i po sześciu bramkach z rzędu podopieczni Igora Stankiewicza ponownie objęli prowadzenie. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 13:12.

W drugiej połowie szczypiorniści z Malborka nie pozwolili już sobie na momenty rozprężenia. Przez większą część czasu utrzymywali nieznaczną przewagę, by w końcówce jeszcze ją powiększyć. Ostatnie pięć minut to już popis gry gospodarzy, którzy wygrali ostatecznie 27:21. Najskuteczniejsi w szeregach gości byli Maciej Dawidowski, Damian Spychalski i Marek Baraniak.

Po tej wygranej Pomezania Malbork awansowała na piąte miejsce w tabeli I ligi gr. A. Real Astromal Leszno jest dziesiąty z tylko jednym zwycięstwem koncie.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Real Astromal Leszno 27:21 (13:12)

Pomezania: Kądziela, Kochański - Dawidowski 6 (2/3), Baraniak 5, Spychalski 5, Gryz 3 (1/1), Ossowski 2, Michałów 2, Cieślak 2, Boneczko 2, Felsztigier, Cielątkowski, Nowaliński, Maluchnik Karne:

3/4 Kary: 10 min. (Baraniak, Gryz, Dawidowski, Spychalski, Felsztigier - po 2 min.)

Real Astromal: Musiał, Kruk - Makowiejew 9 (4/4), Przekwas 3, Leder 3, Krystkowiak 2, Łuczak 2, Nowak 1, Meissner 1, Bartłomiejczyk, Pochopień Karne: 4/4 Kary: 12 min. (Krystkowiak - 4 min., Przekwas, Nowak, Łuczak, Pochopień - po 2 min.)

Sędziowie: Tomasz Łazicki, Mateusz Hycza (Olsztyn)   Widzów: 150

{"id":"","title":""}