Olimp - Vive Tauron II. Pewna wygrana rezerw mistrza Polski

Olimp Grodków i Vive Tauron II Kielce przystąpiły do 3. kolejki I ligi mężczyzn (grupa B) z zerowym dorobkiem punktowym. Złą passę przełamała ekipa z województwa świętokrzyskiego, zwyciężając na wyjeździe 30:24.

Już przebieg początkowych minut pojedynku zwiastował duże problemy dla ekipy z Grodkowa. Zanim w 8. minucie zdobyła ona pierwszą bramkę, zawodnicy Vive Tauronu II objęli już prowadzenie 4:0. Szybko wypracowaną przewagę bez problemu dowieźli do przerwy.

Drużyna Olimpu miała duże problemy z upilnowaniem Filipa Grdenia, a także często uciekała się do nieprzepisowych zagrań, które kończyły się rzutami karnymi. Aż 5 z 6 prób zdobycia gola z siódmego metra przez Michała Grabowskiego zakończyło się powodzeniem. A na domiar złego grodkowianie jeszcze przed upływem kwadransa stracili Macieja Maciejewskiego, który musiał opuścić boisko za czerwoną kartkę.

Bez zawodnika, który do momentu zejścia z placu trzymał ciężar gry ofensywnej, gospodarzom było wyraźnie "pod górkę". Ale mimo pokaźnej straty na półmetku rywalizacji (11:17), do drugiej połowy przystąpili z wiarą w dogonienie przeciwnika.

I udało im się znacząco zredukować zaliczkę przyjezdnych, pomimo że nie od razu znaleźli sposób na regularne oszukiwanie ich defensywy. Jako pierwszy dokonał tego Kacper Turyniewicz, którego trzy gole z rzędu wyraźnie podbudowały pozostałych kolegów. Po jego akcjach do gry aktywnie włączyli się Paweł Chmiel oraz grający trener Michał Piech. To sprawiło, że w 47. minucie Olimp przegrywał już tylko 22:24.

Decydujące fragmenty widowiska należały jednak do rezerw mistrzów Polski. Zdobywanie goli przychodziło w nich obu ekipom z wielkim trudem, lecz w najważniejszych chwilach skutecznymi zagraniami popisywali się Bartłomiej Bis oraz Damian Falasa, pieczętując triumf Vive II Tauronu 30:24.

UKS Olimp Grodków - Vive Tauron II Kielce 24:30 (11:17)

Olimp: Madaliński, Zając, Łągiewka - Chmiel 5, Prokop 4, Maciejewski 3, Turyniewicz 3, Bujak 2, Mierzwiński 2, Ogorzelec 2, Piech 2, Świerczyński 1, Dziurgot, Stańko Karne: 4/4 Kary: 10 min. (Bujak, Maciejewski, Mierzwiński, Piech, Stańko - po 2 min.) Czerwona kartka: Maciejewski (Olimp)

Vive II: Markowski, Drozd - Bis 6, Falasa 6, Grabowski 6, Grdeń 5, Bulski 2, Kogutowicz 2, Telka 2, Dufaj 1, Ciołak Karne: 6/9 Kary: 8 min. (Bulski - 4 min., Bis, Falasa - po 2 min.)

Sędziowie: Michał Boczek (Piekary Śląskie), Kamil Poloczek (Dąbrowa Górnicza) Widzów: 270.

{"id":"","title":""}