Xavier Pascual: Optymalna forma tej drużyny przyjdzie za kilka miesięcy

FC Barcelona Lassa od zwycięstwa rozpoczęła tegoroczny sezon Ligi Mistrzów. "Duma Katalonii" pokonała Orlen Wisłę Płock 28:23, z czego zadowolony jest trener drużyny z Hiszpanii, Xavier Pascual.

Maciej Szumowski
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Trener FC Barcelony Lassa wiedział, że mecz w Płocku nie będzie łatwy. - Spodziewaliśmy się bardzo trudnego pojedynku, tak jak każdego w naszej grupie. Zdajemy sobie sprawę, że w Lidze Mistrzów punktów łatwo się nie zdobywa, dlatego cieszę się, że udało nam się wygrać na tym trudnym terenie - podsumował Xavier Pascual.

Płocczanie prowadzili przez całą pierwszą połowę, ale później to Blaugrana zyskała przewagę. - Wiedzieliśmy, że Wisła zacznie ten mecz bardzo dynamicznie. W drugiej połowie zagraliśmy fantastycznie. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. Byli skoncentrowani i dobrze wdrażali taktykę na boisko - skomentował Hiszpan.

Pascualowi zaimponowała gra defensywna. - Bardzo mnie cieszy dobra postawa bramkarzy, Rodrigo Corralesa i Pereza de Vargasa. Rodrigo to przecież nasz wychowanek, cieszę się, że mogłem go oglądać w Płocku - dodał szkoleniowiec.

W przerwie między sezonowej doszło do wielu zmian kadrowych w drużynie z Katalonii. - Mamy bardzo młody zespół i spodziewamy się, że optymalna forma tej drużyny przyjdzie za 5-6 miesięcy - zakończył.