AZS AWF Biała Podlaska - Olimpia Piekary Śląskie. Pierwsze punkty beniaminka

W 3. kolejce I ligi mężczyzn gr. B AZS AWF Biała Podlaska pokonała na własnym parkiecie Olimpię Piekary Śląskie 34:26. Były to pierwsze punkty beniaminka rozgrywek w tegorocznym sezonie.

Wojciech Staniec

Pojedynek lepiej rozpoczęli zawodnicy ze Śląska, którzy po 9. minutach prowadzili 5:3. Z czasem szczypiorniści Dmitrija Tichona zaczęli gonić wynik i po kwadransie gry na tablicy wyników widniał remis 7:7. Praktycznie do końca pierwszej odsłony rezultat oscylował w granicy remisu. Ostanie pięć minut przed przerwą było prawdziwym popisem miejscowych. Bramki Huberta Skucińskiego oraz Bartosza Warmijaka pozwoliły stworzyć cztery bramki przewagi. Ostatecznie na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 16:12.

W ekipie z Piekar Śląskich skutecznością imponował Łukasz Płonka, ale nie pozwoliło to odrobić straty. Zespół Tichona po wznowieniu gry szybko zwiększył przewagę i po sześciu minutach prowadził już ośmioma trafieniami.

Prowadzona przez Marcina Stefanieca drużyna z Białej Podlaskiej praktycznie do końca utrzymywała bezpieczną przewagę bramkową i na dziesięć minut przed końcem spotkania po trafieniu Kruczkowa triumfowała dziesięcioma trafieniami. Gościom ze Śląska udało się jeszcze odrobić dwie bramki i spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 34:26.

AZS AWF Biała Podlaska - Olimpia Piekary Śląskie 34:26 (16:12)

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski - Warmijak 2, Skuciński 8, Ziółkowski 4, Rusin 1, Chełmiński 3, Stefaniec 5, Małecki, Kriuczkow 4, Jaszczuk 1, Bekisz 1, Banaś, Kandora 3, Pezda 2.